Pohádková říše

Zažijte se svojí rodinou pohádkové léto

Řešíte otázku kam na výlet s dětmi, kde s nimi společně strávit zajímavý den plný zábavy a adrenalinu, kam se vypravit za turistikou nebo kam na dovolenou s rodinou? Chcete odvést pozornost vašich dětí od počítačů a televizorů třeba ke klasické české pohádce? Rádi si krátíte čas hraním zábavných her? Přejete si poznávat zajímavá místa v ČR ať už autem, na kole či pěšky?

Vydejte se do Kamenice nad Lipou. Toto malebné městečko leží na rozhraní jižních Čech a Vysočiny. Dojet sem můžete například Jindřichohradeckou úzkokolejkou. Tak pokud řešíte otázku kam s dětmi na dovolenou, vězte, že tato lokalita je přímo poseta turisticky zajímavými destinacemi. Okolí Kamenicka nabízí nespočet romantických cyklostezek a tras pro pěší. I ke koupání zde najdete několik vhodných míst, ať už třeba průzračně čistý lom Antonka nebo rybník Kalich rozprostírající se v blízkosti stejnojmenného letního tábora, hojně využívaného pro školní výlety. Přímo v Kamenici nad Lipou vás pak pozveme do místního renesančního zámku, který se pyšní mimo jiné výstavní expozicí hraček ze sbírky Františka Kyncla. Proslulá je samozřejmě i pradávná lípa, která krášlí rozlehlý zámecký park již od 13. století.

Pohádková říše

Nejlepší výlet je výlet za zážitky

Pro všechny z vás, kdo máte rádi aktivní zábavu a vítáte, když se vaše děti smějí, hrají si a při tom se v mnoha směrech vzdělávají, pro vás máme tip na výlet v Kamenici nad Lipou ze všech nejatraktivnější. Zavítejte do rodinného zábavního parku Fábula. Děti nebudou jen nečinně přihlížet, zapojí se do interaktivních her a originální zábavy. Co u Fábuly najdete?

▪      živé pohádkové bytosti, které se postarají o váš zážitek a rozechvějí váš bránice, a to na hodně dlouho,

▪      zážitkovou cestu pohádkovým sklepením „Putování za pokladem“, na které vás čeká hledání ukrytých indicií a plnění mnoha nelehkých úkolů,

▪      divadlo a kulturní programy, od dobových slavností, přes pohádkově tematicky založené programy, až po festivaly,

▪      hlavolamy pro velké i malé,

▪      půjčovnu kostýmů a fotokoutek,

▪      obří společenské hry zapsané do České knihy rekordů a kuriozit,

▪      mini zoo plné roztomilých hospodářských zvířátek,

▪      únikovou hru „Útěk ze žaláře“ vytvořenou v prostorách pravých vězeňských cel z roku 1925,

▪      přírodní zámecké bludiště protkané nespočtem slepých uliček, spojujících se a stále se vracejících cest, doplněných navíc zábavným pohádkovým kvízem,

▪      tvořivé dílny…a další.

Pohádková říše

Kdo si hraje, nezlobí!

V dnešní době televize, chytrých telefonů a internetu přestáváme pomalu používat svoji fantazii. Nerozvíjíme kreativitu, neosobně komunikujeme a v tomto duchu vychováváme i své děti. V zážitkovém parku Fábula máte možnost se spolu se svojí rodinou vrátit do časů svého dětství. Užijete si celodenní zábavu a to i za nepříznivých klimatických podmínek (aktivity uvnitř i venku). Při putování za pokladem zažijete společně velké dobrodružství, na únikové hře zkusíte překonat sami sebe a v obřích společenských hrách zažijete spoustu legrace. Krásné rodinné chvíle vás čekají třeba i při společném tvoření v dílnách nebo při interaktivní logické hře Tajemné šifrování. V zážitkovém Hostinci u Bambitky nebo v pohádkové cukrárně se pak můžete, v rámci areálu Pohádkové říše Fábula, občerstvit a přitom nemusíte opustit prostor parku.

Pro aktivní fanoušky a příznivce parku Fábula je připraven bonusový program se slevami na vstupném. Více na http://pohadkova-rise.cz/vernostni-program/.

Přijeďte se tedy přesvědčit na vlastní kůži, že pravá česká pohádka nemusí být jen pro malé děti, a že za kvalitní zábavou není třeba jezdit do zahraničí, když jí tolik najdeme u nás, v Čechách.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *