Lyžování v cizině za rohem: Skiareál Hochficht

Hochficht

Pokud si chcete zalyžovat ve velkém, a to dokonce největším rakouském zimním středisku mimo Alpy, stačí pouze překročit hranice. Nachází se totiž pouze 3 hodiny jízdy autem z Prahy u jezera Lipno. Počasí Hochficht nabízí podobné, jako je tomu u tuzemských zimních středisek, nicméně služby jsou v této multifunkční skiaréně často nesrovnatelně lepší. Ski areál Hochficht nabídne lyžařskou houpačku mezi třemi vrcholy, jimiž jsou Hochficht, Reischelberg a Zwieselberg. Díky nadmořské výšce pohybující se mezi 858 až 1338 metry nad mořem je zde o sníh postaráno a mnohdy je zde více přírodního sněhu než v alpských střediscích.

Lyžování pro každého

V první řadě je třeba říct, že nabídne Hochficht lyžování pro každého. Tak například rodiny s dětmi si mohou využít vynikající sjezdovky Stierwiese, jejíž délka činí 3,4 km. Výborný je i dětský park Fichtl Kids Park. Disponuje nejdelším pojízdným pásem v celém Horním Rakousku, který je kompletně krytý. Jeho délka činí 185 metrů. Pohodlně se sem dostanete přímo z parkoviště. Pro pokročilé lyžaře je určena FIS sjezdovka Standartabfahrt s délkou 2 kilometry. Přepravu zajišťují zejména 3 moderní čtyřsedačkové lanovky a několik vleků.

Hochficht lyžování

Skvělé ježdění za výhodné ceny

Moderní skiareál Hochficht nabízí i vynikající ceny. Děti do 10 let platí za ježdění pouze 2 € za den. Mládež do 19 let si zajezdí za dětské ceny. Pokud vyrazíte s rodinou, celý pobyt může být díky tomuto levnější. Vyhnete se i čekání ve frontách na vleky a lanovky. Platit nebude nutné ani za dálniční známku. Na sjezdovkách se často setkáte i s češtinou. Ubytování Hochficht mnohdy také nabízejí právě Češi.

Atraktivní středisko se vším všudy

Ski areál Hochficht nabízí i spousty dalších výhod. Sněhová jistota díky spoustě sněžným dělům a nadmořské výšce 858 až 1338 m je vynikající. K dispozici je celkem 21 atraktivních sjezdových tratí spojujících 3 vrcholy. Využít můžete i nejrůznějších pobytových balíčků a balíčkových skipasů na 3, 4 či 5 dní. Od ubytovacích zařízení vás na sjezdovku dopraví zdarma v rámci skipasu skibus. Aktuální podmínky vám odhalí webkamera Hochficht.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.