Rusava ski

Ski Rusava uspokojí zejména nenáročné lyžaře

Vyrazit si zalyžovat můžete klidně i do některého malého střediska v tuzemsku. Chcete-li poměrně levné ježdění na menší sjezdovce, vyplatí se navštívit obec Rusava nacházející se nedaleko Bystřice pod Hostýnem. Ze Zlína se sem dostanete za tři čtvrtě hodiny. Z Kroměříže za pouhých 20 minut. My se v následujícím textu soustředíme na Ski Rusava, a to kompletně po všech stránkách. Nezapomeneme ani na doporučení ubytování Rusava, které může být poměrně různorodé.

Ski Rusava

Menší sjezdovka pro začátečníky

Na kopci přímo v srdci obce Rusava si budete užívat na dostatečné sněhové vrstvě, kterou zajistí hned několik tyčových děl. Nadmořská výška 410 metrů nad mořem není nijak výrazná, nicméně od ledna do března zde dostatek sněhu bývá. V areálu můžete využít celkem 3 lyžařských vleků. Jedním z nich je dětské lano o délce 100 m. Další dva vleky jsou KV 400 a TATRAPOMA o celkových délkách 387 a 417 m. Za hodinu jsou schopny vleky vyvézt celkem 1 200 osob. Sklon svahu celkem 11 stupňů není nijak výrazný a i začátečníci zvládnou sjezdovku zdolat.

Lyžování Rusava

Výhody i nevýhody Rusava ski

Jednou velkých výhod je možnost lyžování během pracovního týdne prakticky bez front. O víkendu to bývá horší a je třeba vyrazit brzy ráno anebo naopak na večerní lyžování. Cenově se dostanete na nějakých 180 korun za hodinu ježdění. K dispozici jsou i bodové jízdenky. Kvalita svahu je dobrá zejména v ranních hodinách po jeho úpravě. Na večerní lyžování se svah neupravuje, což logicky zanechá stopy na jeho kvalitě. I proto večerní lyžování nedoporučujeme. Přímo na svahu je krytý bufet, v němž si můžete hovět u kávy nebo čaje či něčeho ostřejšího. K dispozici je i půjčovna lyží a dětská lyžařská škola.

Obec Rusava

Ubytování Rusava v různých podobách

Ubytování na Rusavě je k dispozici v podobě zdejších mešních chat a chalup. Pokud chcete zažít pohodu u sjezdovky, vyplatí se Hotel Rusava, který se nachází z druhé strany těsně pod vrcholem kopce. Na sjezdovku tak pohodlně dojdete po svých. V létě je přímo pod tímto hotelem i koupaliště Rusava. K dispozici je zde i wellness centrum. Jinak si lze pronajmout apartmány, které nabízí obec Rusava prostřednictvím soukromých osob v pod sjezdovkou přímo v centru.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *