Mölltal

Lyžování v Rakousku: Na ledovce vyrazte už nyní!

Chtěli byste si užívat skvělých sjezdovek už nyní? Pokud máte našetřené peníze a chuť, není problém bez obav vyrazit. Kam? No přece do Rakouska! Naši jižní sousedé nabízejí spousty krásných sjezdovek a ty nejmodernější služby. Pojďme se tedy podívat přímo na to, které ledovce lze navštívit.Pitztal

Pitztalský ledovec s Wildspitze

Když spadáte ve vyhledávači sousloví lyžování Rakousko, nejspíše se vám zobrazí ledovec Pitztal s velkým údolím a nejvyšší horou celého Tyrolska Wildspitze měřící 3 772 m. Lyžuje se tady hned ve čtyřech střediscích, jimiž jsou Rifflsee, Imst, Hochzeiger a právě samotný Pitztálský ledovec. Oblast Pitztalergletscher nabídne 20 km sjezdovek všech obtížnostních kategorií.

Top of Salzburg na Kitzsteinhornu

Krásné široké svahy, pisty s přírodním sněhem a skvělé oblasti pro freeride. Přesně takto lze charakterizovat Kitzsteinhorn. Horní stanice ve výšce 3029 nabízí skvělou panoramatickou terasu Top of Salzburg, z níž uvidíte velikány, jako jsou Grossvenediger, Hocheiser a Grossglockner s nadmořskou výškou 3 798 m.

Stubai se 110 km sjezdovek

Stubaiský ledovec se nachází pouhých 20 km od srdce lyžování v Rakousku – Innsbrucku. Nabídne až neuvěřitelných 110 km sjezdovek všech obtížností. Na 55 km se jezdí i v létě. Šestimístné gondoly vás vyvezou až do nadmořské výšky 2 900 m. Skvělý je především 10 km dlouhý sjezd nazvaný Wilde Grube.

Oblast Ötztalské arény

Výbornou volbou je i Ötztálská aréna napojená na tunelem propojené ledovce Rettenbach a Tiefenbach. Aréna se pyšní známým střediskem Sölden, kde se konají pravidelně závody světového poháru. Najdete tady také 10 km dlouhý sjezd.

Hintertux s celoročním povozem

Celoroční lyžování na ledovci si budete moci užívat také v oblasti Hintertuxu. V ledovcovém areálu je i freeride a nejdelší sjezdovka měří 12 km. Snowboardisté si zamilují nejvyšší halfpipe v Evropě.

Mölltal

Mölltalský ledovec s Gletscherexpresem

Vyrazit můžete i do Korutan na Mölltalský ledovec, kam budete dopraveni speciální podzemní dráhou Gletscherexpresem. Ke sjezdovkám to trvá jen 8 minut!

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *