Trhy

Vyrazte na adventní trhy do Dolního Rakouska!

V Alpách již napadl sníh a hlásí start sezony. Pozadu nezůstávají ani rakouská města, která s předstihem chystají pro turisty adventní trhy. Pokud tedy milujete atmosféru Vánoc a horký svařák, určitě se sem jeďte podívat.

Vídeň, ale i ostatní

Vánoční trhy ve Vídni, to je klasika. Není to však jediná možnost, kterou vám Dolní Rakousko v tomto ohledu nabízí. Advent budou slavit v celém Podunají a údolí Wachau. Hezké jsou například vánoční trhy poblíž zámku Dürstein nebo v městečku Melk. Právě údolí Wachau je také známé díky své vinařské tradici. Hádáte tedy správně, že bez svařeného vína by to nebylo ono. Pokud již dorazíte do této malebné oblasti, vězte, že vám nenabízí pouze tyto trhy. Oblast Podunají je bohatá na další památky. Namátkou třeba hrady, zámky nebo kláštery. Na těchto místech se také obvykle s adventními trhy setkáte.

Zámek Rosenburg

Pokud nemáte času na zbyt a chcete do Dolních Rakous vyjet jen na chvíli, zkuste třeba zámek Rosenburg a trhy kolem něj. Právě tyto trhy jsou turisty shledávány jako ty úplně nejhezčí. Mají prý nejlepší atmosféru. Památku naleznete asi hodinu cesty ze Znojma. Jde tedy o bližší destinaci než třeba Vídeň. Na trzích pak můžete vidět i ochutnat regionální výrobky a lokální speciality.

Vídeň – klasika v adventním čase

Pokud však chcete i zlatou klasiku, která se jmenuje Vídeň, určitě neprohloupíte. Právě tato destinace je jedna z nejoblíbenějších pro české turisty. Máme to relativně blízko a kvalitou výrobků, pokrmů i atmosféry si můžete být jistí. Nemusíte však zůstat jen u ní. Pokud budete mít ještě chvíli času, zkuste prozkoumat i její okolí. Například Mödling nebo Baden. Zde se uskutečňují tak trochu jiné vánoční trhy. Organizátoři je totiž ladí do středověkého stylu. Narazíte zde na kupce a typické řemeslníky, vyzkoušet pak můžete i jízdu na kolotočích nebo v kočárech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *