Madeira

Madeira květinové slavnosti 2016 a jiné festivaly

Svátky a festivaly Madeiry jsou opravdu kouzelné, což si uvědomuje také spousta turistů. Ti sem míří právě v době, kdy místní obyvatelé slaví některé z nich. Velmi oblíbené jsou především květinové slavnosti, které Madeira tradičně nabízí. My se zaměříme na všechny možné slavnost a festivaly, které na Madeiře v průběhu roku probíhají. Pravda je taková, že zdejší lidé dokážou slavit prakticky všechno. Hudba a veselí provázejí místní život již tradičně a nelze se bez nich obejít. Pokusíme se oslavy zařadit do ročních období a právě podle nich udělat jakéhosi malého průvodce festivaly.

Rušné festivalové jaro

Jaro patří mezi období, která se vyznačují probouzením přírody. Ani na Madeiře tomu není jinak. V březnu bychom mohli upozornit na výstavu známé rostliny anona ve Faialu. Vynechat byste neměli ani týden sv. Josefa, který se logicky slaví v době, kdy i u nás v kalendáři najdete toto frekventované jméno. Milujete citróny? V dubnu si jich můžete při slavnostech užít do sytosti, a to ve Santaně. Květen je ve znamení slavností květin ve Funchalu. Oblíbená je i oslava cibule, kterou nabízí Canico. Nejrůznější druhy této zeleniny budete moci nejen vidět, ale i ochutnat. Ve Funchalu se koná i týden ochrany přírody.

Skutečně živé léto

Madeira patří mezi ostrovy, kam lidé míří zejména v letním období. V červnu si můžete ve Funchalu vychutnat týden vážné hudby a zaposlouchat se do některých nejznámějších skladeb. Zajímavý je i místní festival Atlantico vyznačující se krásnými pestrobarevnými ohňostroji. Zapomenout nelze ani na festival třešní v Jardim da Serra či zemědělský trh v Porto Moniz. V červenci se konají i lokální slavnosti banánů v Madalena do Mar. Pokud milujete spíše poklidné posezení u vína, pak se vyplatí počkat si na srpnové slavnosti zdejšího vína!

Bohatý podzim a zima

Vynikající j z pohledu slavností i podzim. Takové slavnosti burčáku v září jsou kouzelné. Konají se v Santo de Serra. Dále vybíráme třeba slavnosti kaštanů ve Curral das Freiras konající se v listopadovém termínu.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *