Thajsko

Známá i neznámá dovolená v Thajsku

Thajsko je bezesporu krásnou asijskou zemí, kam vyráží spousty turistů v průběhu celého roku. Pravda je ale taková, že ne všechny informace jsou o Thajsku známé. Pokud se i vy chcete vydat do Thajska, anebo se pouze pobavit, nabízíme vám celkem 8 zajímavých faktů, která vás třeba minimálně pobaví, nebo se nad nimi pozastavíte a budete se jim divit. Určitě vás ale minimálně zaujmou.

Město Andělů

Fakt, že hlavním městem Thajska je Bangkok, je velmi známý. To, že se ale město označuje jako Krung Thep, již tak známé není. Často je označováno v překladu i jako Město andělů.

Pohlaďte si tygra

V Thajsku si můžete i zajezdit na slonech. Tato aktivita ale již není nijak zvláštní. Větším lákadlem může být možnost pohlazení si tygra. Ochočení tygři jsou přímo v klášteře Pha Luang Ta Bua, kde je chovají místní mniši. Klášter leží zhruba 40 km východním směrem od Kanchanaburi.

Název Thajsko není původní

Název Thajsko není původní. Velmi dlouhou dobu se tato oblast nazývala Siam. Samotné slovo thai označuje v češtině termín svobodný.

Most přes řeku Kwai

Milujete legendární snímek Most přes řeku Kwai? Pokud ano, můžete se vydat prohlédnout si jeho ocelovou repliku. Původní součásti totiž už najdete pouze v muzeu.

Tradiční typické onemocnění

Mohlo by se zdát, že tradiční chorobou v Thajsku je malárie. Opak je ale pravdou, jelikož spousta turistů onemocní spíše rýmou pocházející z klimatizace. Ta je ale vzhledem k velkým vedrům samozřejmostí.

Největší květ světa

I ti z vás, kteří nevyznávají botaniku, se mohou podívat na raflésii, rostlinu s největším květenstvím na světě. Květ měří v průměru okolo 90 cm. Rostlina se nachází v parku Khao Sok.

Smaragdový Buddha

Nejposvátnější symbol Thajska se nachází v chrámu Wat Phra Kaeo. Jeho návštěvu nemůžete opomenout. Nesmíte se s ním ale vyfotit.

Skvělý golfový zážitek

V Thajsku se nachází více než 200 precizně upravovaných golfových hřišť.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *