Rhodos

Ostrov Rhodos: Jak na něm cestovat

Cestování po ostrově Rhodos je poměrně často diskutované, jelikož spousta lidí nechce trávit svou dovolenou jen při pendlování mezi hotelovým komplexem a pláží. Když si půjčíte automobil a vyrazíte po klikatých silničkách do okolí, určitě budete mile překvapení vším, co budete moci zhlédnout. Vyjet si můžete do malých romantických městeček, která jsou typická ryze přírodním charakterem, malými kostelíky a hezkými turisty nezkaženými plážičkami. Jak je to tedy s dopravou po Rhodu?

Půjčte si auto

Bojíte se řídit na rušných komunikacích plných nepříjemných a nervózních řidičů? Není se čemu divit, prakticky všichni máme shonu velkoměsta po krk. Na Rhodu se s ničím takovým naštěstí nesetkáte. Cesty mají prakticky všechny pevný asfaltový povrch, jsou rovné s minimálním množstvím výmolů a jiných nerovností, které by jinak mohli pokazit dojem z příjemné a ničím nerušené jízdy. Jestliže si budete chtít vypůjčit automobil, vyplatí se osvědčená půjčovna AutoTours Rhodos. Jedná se o síť mající pobočku dokonce i v Praze.

Autobusová doprava na Rhodu

Jestliže hodláte atmosféru na ostrově okusit plnými doušky, určitě využijte služeb místní autobusové dopravy, která je nicméně ve srovnání s cestování vozem poněkud omezená. Do malých vesniček a k plážím často žádné linky nemíří a vy se budete muset spolehnout na vlastní pěší turistiku. Autobusové řády nejdete přímo na stránkách řeckého ministerstva. Na zastávky se nevyplatí příliš spoléhat. Cena cestování autobusem je poměrně drahá, jelikož za nějaké 3 osoby dáte stejně, jako by tomu bylo v případě pronájmu automobilu.

Další možnosti dopravy

Jiné další alternativy cestování po tomto ostrově prakticky neexistuje. Hovořit bychom mohli snad jen o taxících. Určitě se ale jedná stoprocentně o nejdražší způsob přepravy po ostrově, takže se spíše vyplatí vsadit na zmiňovanou půjčovnu vozů.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *