Nejkrásnější pláže Kalábrie

Kalábrie

Nejkrásnější romantické pláže jsou lákadlem pro většinu z nás a rozhodně se vyplatí v jakékoli lokalitě najít takové, která nám budou maximálně vyhovovat. Pokud vás láká sousloví Itálie Kalábrie dovolená, pak jste na správné adrese. Můžete se podívat, které z pláží jsou v této oblasti nejzajímavější a stojí za to na nich trávit svůj volný čas.

Paraiso del Sub u Zambrone

Jestliže hledáte romantiku spojenou se spoustou malých zátok, pak jste u Paradiso del Sub na správné adrese. Pláž se nachází až na úplném konci městečka Zambrone. Automobil tady můžete pohodlně zaparkovat třeba v ulici, kde se nachází poslední hotel. Po malé pěšince vyrazíte až směrem k útesům, kde si již určitě nějaké to vhodné místo ke slunění a koupání najdete.

Belveder Nord u Capo Vaticano

Moc krásné pláže s výhledem na tradičně pojatý maják Belveder se nacházejí přímo na plážích v jeho blízkosti. Stačí dorazit na parkoviště Belveder Nord a odtud se vydat opět stezkou až na pláž. Ta vám sice vezme nějaké ty fyzické síly, nicméně výsledek v podobě ničím nerušeného koupání plného romantiky stojí za to. Vyrazit sem můžete klidně i na lodi či vypůjčeném šlapadle.

Pláž Pizzuta za Tropeou

Podobné pláže jako je tomu u těch nacházejících se u zmiňovaného majáku Belveder najdeme i u Tropey. Mimo krásného koupání tak budete mít k dispozici i skvostné výhledy na starobylé centrum tohoto městečka. Zaparkujete přitom zcela zdarma na Via Michelino. Po kamenných schodech se už dostanete na pláž naprosto pohodlně.

Baila di Riaci u města Santa Domenica

U města Santa Domenica se nachází moc hezká pláž Baia di Riaci. Typická je přítomností velká skály, v jejíchž útrobách najdeme krásné krasové oblasti. Jeskyněmi můžete proplouvat a kochat se jejich krásou. Tedy za předpokladu, že si zapůjčíte kvalitní loď. Autem přijedete přímo až k pláži. Parkování ale bude určitě placené. Na to je třeba dát pozor.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.