Málo známé pláže Chorvatska, které nabízí příjemný odpočinek i výhledy. Vyhněte se letos davům turistů

Málo známé pláže Chorvatskapláže Chorvatska, vyhněte se letos davům turistů. Chorvatsko je známé svými nádhernými plážemi a přírodními krásami – ale ne všechny pláže jsou v běžných turistických průvodcích. Objevte ty, které opravdu stojí za to.

Pláž Punta Rata, Brela

Tato malebná pláž se nachází v obci Brela na Makarské riviéře. Je obklopena hustou borovicovou zelení a nabízí jemný bílý písek a tyrkysově modré moře. Punta Rata je často označována jako jedna z nejkrásnějších pláží ve Středomoří.

Kamenjak, Premantura

Kamenjak se nachází na jižním cípu Istrijského poloostrova a je přírodním parkem proslulým svým nedotčeným pobřežím. Kamenjak se svými skalnatými útesy, skrytými zátokami a křišťálově čistou vodou nabízí drsné a nedotčené pláže. Mezi oblíbené aktivity zde patří šnorchlování, skákání z útesů a prozkoumávání malebných pěších stezek.

Foto: Pixabay

Pláž Stiniva, Vis

Tato pláž se nachází v malém zálivu na ostrově Vis a je jedinečná svým úzkým vstupem mezi skalami. Je to jedna z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku a byla dokonce oceněna jako Evropská pláž roku v roce 2016.

Pláž Rajska plaža (Rajská pláž), ostrov Rab

Tato pláž, známá také jako „Rajská pláž“, se nachází na ostrově Rab a je oblíbená pro svůj jemný písek a pohodlný vstup do moře. Je to ideální místo pro rodiny s dětmi.

To je jen několik příkladů z mnoha úžasných pláží, které Chorvatsko nabízí. Ať už hledáte odpočinek, dobrodružství nebo obojí, rozmanité chorvatské pobřeží nabízí něco pro každého. Vezměte si tedy opalovací krém, ručník a smysl pro dobrodružství a připravte se na příští dovolenou u moře objevovat krásy úžasných chorvatských pláží.

 

Zdroj: https://www.chorvatsko.cz/cs/10-nejkrasnejsich-plazi-v-chorvatsku/, https://www.slevomat.cz/magazin/2008-nejhezci-plaze-v-chorvatsku, https://skrz.cz/tipy/nejkrasnejsi-plaze-chorvatska, https://www.intercroatia.cz/tipy-nejkrasnejsi-plaze-chorvatska-2, https://www.denik.cz/cestujeme-do-sveta/chorvatsko-nejkrasnejsi-plaze.html

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.