Málo známé, přesto fascinující aneb nevšední tipy pro cestování

Napadlo by vás vyrazit do USA za skvělým vínem nebo hledat v Egyptě místo tradičních pyramid stopy dávno vyhynulého života? Nás ano, a rádi se s vámi o tyhle nevšední zážitky podělíme.

Do USA za dobrým vínem a krásnou přírodou

Výlety spojené s degustací vína si spojujeme zejména s Moravou, Francií nebo Itálií. Ale to rozhodně nemusí být pravidlem! Jeden takový vás může čekat i při cestě do USA. Stačí navštívit texaské vinice v oblasti Hill Country. Budete překvapeni širokou nabídkou různých druhů vína s ochutnávkou přímo na vinicích. A pokud si chcete svůj americký vinařský zážitek dopřát se vším všudy, doporučujeme při nákupu levné letenky do Ameriky shánět termín okolo poloviny října, kdy se v blízkém městečku Dripping Springs koná skvělý vinařský festival!

Zážitek z trochu jiného soudku nabízí Adirondacké pohoří ve státě New York. Zdejší nádherná příroda dosud není v obležení selfiechtivých turistů a užít si ji můžete i z ptačí perspektivy, a to ze stezky vedoucí korunami stromů Wild Walk, která ty české hravě strčí do kapsy. Výlet až sem rozhodně stojí zato.

nasser

Egypt jako kolébka paleontologie a divoké přírody

Také si myslíte, že se vaše dovolená v Egyptě musí otírat o pyramidy nebo chytat brozn v prosluněné Hurghadě? Ale vůbec ne! Zkuste si místo toho udělat třeba nevšední paleontologickou procházku do Údolí velryb. Jde o nejzachovalejší paleontologickou lokalitu na světě a pro milovníky evoluce je tu připravena zajímavá expozice.

Dáváte přednost nádherné přírodě? Tak takovou najdete u jezera Nasser. I když bylo vytvořeno lidmi, nachází tu útočiště několik desítek druhů ptáků, ale také gazely, krokodýli nebo pestrá plejáda plazů v čele s ještěrkami. Pro skutečně hluboký zážitek doporučujeme cestovat mimo turistickou sezónu.

siffera@centrum.cz'

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *