Havana

Poznávací zájezd na Kubu: Zvolte variantu s českým průvodcem

Uvažujete o návštěvě Kuby? Není se čemu divit! Země známá hlavně skvělým rumem, doutníky a dlouho fungujícím režimem autokratického vůdce Fidela Castra má stoprocentně co nabídnout. Určitě se ale při plánování samotného pobytu soustřeďte na to, abyste dokázali poznat každý kout této země. Kuba není pouze Varadero a Havana. Nabízí i spousty jiných fascinujících lokalit. Právě z toho důvodu se vyplatí zvolit poznávací zájezd, který vám v následujících řádcích doporučíme. Pořádá ho CK Geovita.

Ubytování v soukromí

Pokud si myslíte, že budete v rámci tohoto zájezdu bydlet v nějakém hotelu na pláži, jste na omylu. Ubytováni budete po všech 17 nocí, což je délka trvání poznávacího zájezdu, přímo v soukromí. Konkrétně se bude jednat o podniky provozované Kubánci. Ubytování bude sice soukromé, ale půjde o pokoje hotelového typu. Samozřejmostí bude kompletní sociální zázemí. Už v rámci ubytování ale poznáte zvyky místních lidí, což dodá pobytu na autenticitě.

Česky mluvící průvodce

Velkou devízou, jíž se tento poznávací zájezd s průvodcem vyznačuje, je fakt, že průvodci budou mluvit česky. Půjde o místní lidi, kteří vládnou češtinou nebo slovenštinou, případně o krajany, již na Kubě dlouhodobě žijí. I díky výkladu se přesně dozvíte, jak se vyrábí zdejší vynikající doutníky, mojito a rum. Samozřejmě si budete moci jednotlivé činnosti také vyzkoušet v praxi. A co třeba jiné místní tradice? Salsa, mamba, danzon a tak dále. Zatančíte si a neskutečně se pobavíte.

Jaké lokality poznáte?

Okružní zájezd je naplánován tak, abyste poznali kompletně celou Kubu. Prohlédnete si Havanu, včetně třeba muzea rumu. Poznávací zájezd po ostrově Kuba bude pokračovat prohlídkou slavných pevností El Morro a La Cabaň a podíváte se i na Cayo Jutías. Spousty zážitků si odnesete také z údolí Viňales, největší krasové oblasti na Kubě. Po krásách přírody následuje spíše oblast pověstná studenou válkou, slavná Zátoka sviní. Čeká vás i nádherná koloniální architektura v srdci historického Trinidadu. V Santiagu de Cuba se projdete po náměstí Parque Céspedes a navštívíte obydlí samotného kolonizátora Kuby Diega Velázqueze. Ve městě Santa Clara si prohlédnete centrum a mauzoleum Che Guevary. Zajímavý je také památník vykolejeného vlaku Toma del Tren Blindado. Celý poznávací zájezd zakončíte koupáním v moři a sluněním se na bílých plážích Varadera.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *