Mariánaké Lázně

Mariánské Lázně: Kam vyrazit za zábavou i wellness?

Jedním z nejkrásnějších lázeňských měst u nás jsou bezesporu Mariánské Lázně. Město nacházející se 27 km jihovýchodním směrem od Chebu má rozhodně co nabídnout. Z hlediska historie lze mluvit o jednom z nejmladších lázeňských měst. Status lázeňského města dostaly Mariánské lázně ostatně až roku 1818. Samotný název Marienbad získaly ještě o něco později, a to podle objektu v blízkosti Mariina pramene. Dnešní název je ale odvozený od Mariánského obrazu. Ten se upevnil u pramene vojín vracející se z bojů jako poděkování za to, že mu byla vyléčena jeho zranění. Dost ale ke vzniku názvu města, my se zaměříme na to, kam vyrazit v jeho okolí.

Park Boheminium nejen pro technické nadšence

Na samotném okraji Mariánských lázní na kopci se nachází park označený jako Boheminium. Patříte-li mezi milovníky modelů známých staveb a památek technického charakteru, určitě ho navštivte. Jsou zde vystaveny modely v měřítku 1:25. Z centra Mariánských lázní je park vzdálen pouze 2 km, dojdete sem tudíž bez problémů pěšky. Jinak se sem není problém dostat i turistickým vláčkem vyjíždějícím od hotelu Excelsior.

Mariánaké Lázně

Dům přírody Slavkovského lesa

Pro vyznavače přírody je naopak určen Dům přírody situovaný u Slavkovského lesa. Seznámit se tady lze s krásnými přírodními i kulturními památkami této oblasti. Otevřeno tady mají od dubna do konce října. Vynikající je především 3D film týkající se Slavkovského lesa a přírody v něm. Nyní se sice do tohoto muzea nepodíváte, nicméně projít si naučnou stezku Kladská určitě můžete.

Osada Kladská ve švýcarském stylu

Známým turistickým cílem je také osada Kladská vzdálená od Mariánských lázní cca 8 km. Postavena byla v CHKO Slavkovský les, a to ve švýcarském stylu. Krásné horské chaty stojí za zhlédnutí. Okolí osady je jako stvořené pro turistiku.

Pivovar Chodovar osloví nejen pány

Za návštěvu stojí bezesporu i rodinný pivovar v Chodové Plané. Postave byl už v roce 1862. Odměnou za vaši návštěvu vám bude prohlídka pivovarnického muzea a historických původních sklepů.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *