Marsa Alam

Marsa Alam: Půvabné malé rybářské městečko vás bude bavit

Rádi byste nyní v zimě vyrazili někam do tepla? Není se čemu divit, někteří lidé chladné počasí v Evropě příliš nemusejí a hledají efektivní únik. Proč ostatně také ne, když jsou mnohé destinace maximálně dostupné. Ne, není nutné vyrážet do některých přeplněných letovisek. Typickým příkladem jsou egyptské destinace Hurghady a Šarm aš-Šajch. Bohatě se vystačíte s klidnějšími letovisky. Výbornou volbou je například Marsa Alam. Stojí za to přidat si k letu nějakých dalších 20 minut a dostat se až sem. Z Prahy trvá let 4 hodiny a 40 minut. Co Marsa Alam nabízí? To vám prozradíme v tomto článku.

Pouhých 6 000 místních

Letovisko Marsa Alam patří spíše mezi tradičnější oblasti. Vždyť se původně jednalo o rybářskou vesničku. Nyní v ní žije zhruba 6 000 stálých obyvatel. Ti hledají obživu v pastevectví a rybolovu. Jinak jsou ale nedaleko ještě granitové a mramorové lomy. Zapomenout nelze ani na cestovní ruch. Během turistické sezony sem zamíří velké množství lidí.

Všudypřítomná poušť

Zatímco v takové Hurghadě můžete vyrazit na trhy, případně po večerech navštěvovat spousty podniků, v Marsa Alam se s ničím takovým nejspíše nesetkáte. Na čilý ruch až do ranních hodin zapomeňte. Okolní krajina působí vcelku pustě, nicméně zdejší korálové útesy jsou nádherné. Společnost vám jinak budu dělat žlutočervený písek a klid, který také mnozí z nás na dovolené hledají.

Marsa Alam

Nuda na pláži být nemusí

Dlouhodobé ležení na pláži je skutečně nudné. Vybrat si v Marsa Alam lze spousty fakultativních výletů. Vyrazit lze třeba na safari. Jestli čtyřkolkou, nebo jeepem, je už pouze na vás. S beduíny si dáte tradiční velmi výborné karkade. Zajímavá je i tradiční shisha. Povozíte se také na velbloudech a podíváte třeba do zátoky delfínů na jachtě. A nejkrásnější pláž? Lokalita Abu Dabbab. Právě tady se lze potápět s mořskými želvami a žralokem kytarovým, jenž člověku neublíží. Egypt je zkrátka kouzelný a toto letovisko nelze vynechat.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *