Běžné cestovní podvody a jak se jim vyhnout

Nepříjemnou součástí cestování jsou podvody, které na turisty číhají. Některé z nich jsou jednoduché (ale pořád ještě účinné – například když do vás někdo vrazí a aniž si toho všimnete, odcizí vám peněženku), jiné jsou promyšlenější. V tomto článku vás seznámíme s několika podvody, které vás mohou při cestování potkat.

Pozornost krásných žen

Přijeli jste do nové země a zjistíte, že místní ženy vám věnují mnohem více pozornosti, než se od žen dočkáte doma. Pozvou vás do baru nebo nočního klubu. Po divoké noci však žena zmizí a vy jste nuceni zaplatit předražený účet. Nebo ještě hůře – mohou vás omámit a okrást. Dávejte si pozor na atraktivní ženy, které se k vám chtějí neobvykle agresivně vetřít.

Falešný hovor v hotelu

Tento hovor obvykle přichází uprostřed noci na telefon, který je v hotelu, v němž jste ubytování. Recepční vám tvrdí, že si potřebuje ověřit údaje na vaší kreditní kartě. Avšak ve skutečnosti se nejedná o hovor z recepce – je to podvodník, který získá údaje z vaší karty, díky kterým vám pak může způsobit nemalé škody. Nikdy nevydávejte údaje o kreditní kartě po telefonu. Pokud se vyskytne tento problém, jděte ráno na recepci osobně.

Falešné lístky na autobus, vlak či letadlo

Někdo vám nabídne, že od něj můžete koupit jízdenky se slevou a bez čekání ve frontě. Může to být klidně i taxikář. Avšak lístky, které jste si koupili, jsou falešné, a když to zjistíte, podvodníci už jsou pryč s vašimi penězi. Cestovní lístky si vždy kupujte v oficiální pokladně nebo na webových stránkách.

Žebráci

Tento trik můžete vidět všude po světě. Těhotné ženy, děti, nebo nějak zranění lidé vás požádají o peníze. Je těžké takovým lidem říct ne. Jenomže v pozadí čeká komplic, který sleduje, kam si dáváte peněženku a později vás o ni připraví. Mějte připravených několik mincí po kapsách, když už se rozhodnete někoho obdarovat.