Alpy

Mayrhofen: Proslulý lyžařský resort pro celou rodinu

Proslulý lyžařský resort, 136 km sjezdovek a srdce Zillertálského údolí. To je Mayrhofen. Městečko Mayrhofen leží v nadmořské výšce 650 m a i když rozvoj turistického ruchu zde propukl opravdu naplno, uchoval si typickou tyrolskou atmosféru. Co je v těchto místech Rakouska zajímavé a proč je navštívit se dozvíte v následujících řádcích.

Penken a nejprudší lanovka

Jedním z obléhajících pohoří střediska je Penken. Spodní stanice lanovky Penkenbahn je umístěna ve městě, což má jistou nevýhodu v tom, že nemá parkoviště. Takže buď dojdete pěšky nebo zvolíte skibus. Další lanovky na vrchol jezdí ze sousedních vesnic. Penkenbahn  je však velmi moderní a určena zejména pro milovníky ranních ,, manšestrů ‘‘. Lanovka vás vysadí v centru resortu na jižně orientované hřebeni, kde budou po celý den jen sluncem zalité sjezdovky. Ti odvážní mohou vyzkoušet černou sjezdovku zvanou Harakiri. Jedná se o nejprudší upravovanou sjezdovku v Rakousku. Takže pokud sjezd přežijete, můžete si v obchodě se suvenýry slavnostně zakoupit tričko s nápisem: ,, Přežil jsem Harakiri ‘‘, samozřejmě v angličtině.

 Horberg pro celou rodinu

Pro průzkum další části areálu se budete muset vydat proti směru hodinových ručiček a dojdete do oblasti pod vrcholem jménem Horberg. Tady si přijdou na své opravdu všichni nejen odvážlivci.  Jsou zde tři sjezdovky, jedna modrá pro začátečníky, druhá červená pro pokročilé a poslední černá pro ty nejzkušenější. Sjezdovky leží blízko sebe a spojuje je lanovka a některé úseky se dokonce kříží. Tuto část areálu tak využijí nejvíce rodiny s dětmi, protože každý zde může lyžovat podle svých schopností.

Ahorn, ideální pro děti

Další rodinné středisko najdete pod vrcholem Ahorn. Na vrchol se svezete největší lanovkou v Rakousku o kapacitě až 160 pasažérů. U horní stanice lanovky ve výšce 1965 m je tzv. ,, modré letiště ‘‘, které obsluhuje poma a osmisedačka. Jestliže pojedete s dětmi a jsou schopné nasednout na pomu sami, můžete je bez obav nechat nasednout a lyžovat podle svého. Vy si zatím můžete odpočinout na terase restaurace  Filzen- Stadl a kochat se výhledem nebo dohlížet v klidu na děti.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *