Dolomity

Novinky zimní lyžařské sezóny

Zimní sezóna je opět tady a některé evropské areály si připravily pro tuto zimní sezónu opravdová lákadla.  Například horský region Trentino o kterém bude v dnešním článku řeč, připravil dvě nové moderní lanovky.  Ta první v údolí Val di Fassa vede na horu Ciampac a druhá propojuje Campiglio se střediskem Folgarida – Marilleva.

Trentino

Milovníkům zimních sportů není asi třeba Trentino dlouze představovat. Jedná se o oblast, které dominuje přes 220 vrcholků Dolomit. Navíc v kombinaci s místní přátelskou atmosférou a také výbornou italskou kuchyní je tato severní část země vyhledávaný místem. A to nejen lyžaři, ale také milovníky zimních scenérií nebo lázní.

Lanovka nové generace

Provinice Trentino nebo také známá jako Trento/Tridentsko si na novou zimní sezónu připravila několik inovací. Jak už bylo zmíněno v úvodu tou první je nová lanovka v údolí Val di Fassa konkrétněji v Alba di Canazei. Lanovka to není jen tak ledajaká. Jedná se totiž o první italskou lanovku nové generace Doppelmayr D-line. Tato lanovka má zajistit větší komfort při přepravě. U lanovky je kladen důraz především na co nejnižší míru hluku a vysokou technologickou úroveň. Lanovka nahrazuje lanovku Alba- Ciampac , která zde fungovala již od roku 1975, avšak v poslední době nestačil na stále narůstající počet lyžařů. Nová lanovka tak pojme třikrát tolik osob než původní, tedy až 2400 pasažérů za jednu hodinu.

Spojení dvou areálů

Druhou inovací je spojení dvou lyžařských areálů a to areál Madona di Campiglio a Pinzolopro. Přemisťování tak bude více než pohodlné. V údolí Rendena z Campiglia do Folgarida- Marilleva bez jakéhokoliv zouvání lyží sednete na lanovku a vyjedete na horu Monte Vigo, která je ve výšce 2179 metrů nad mořem. V této výšce vás čeká krásný panoramatický výhled a také renovovaná sjezdovka červené barvy. Region klade důraz i na udržování turismu i šetření životního prostředí, proto nově vybudované hotely stavěny za pomoci dřeva a místního dolomitu nebo s nízkou energetickou spotřebou.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *