Štýrsko

Kreischberg: Štýrský poklad

K nejzajímavějším lyžařským střediskům rakouského  Štýrska  patří Kreischberg  neboli ,, Ječící hora‘‘. Jedná se o středně velké zimní centrum, má asi 45 km sjezdovek a lyžovat můžete až do výšky 2118 m. n .m. Cože je rakouský standard, zajímavé je však převýšení, které činí úctyhodných 1250 metrů s nejdelším 6 kilometrovým sjezdem. To už jsou parametry slavných alpských středisek.

Krkonoše v Rakousku

Místní zvláštností je, že kopce jsou nahoře mírnější a čím víc se lyžař blíží k údolí, svah se více naklápí. To není špatné, zvláště pokud se dole v údolí drží mráz nebo inverze. Rodiny s dětmi tak mohou klidně vyjet do vyšších poloh a užít si slunce tam. Oblejší pasáže u vrcholků hor, jsou dány hlavně zdejší charakteristikou Alp. Tyto pasáže tak připomínají naše Krkokonoše. Kreischberg patří do rozlehlého masivu Nockberge ležící na pomezí tří rakouských zemí a to Salcburska, Štýrska a Korutan.

Pořadatel světového pohárů

Kreischberg nepatří mezi rodinná střediska. Během několika posledních let si totiž středisko vydobylo věhlas i v pořádání světového poháru ve snowboardových disciplínách. Samozřejmostí je tak dobře vybavený snow park, ale i snow tubing, což je jízda na velkých nafukovacích gumových kruzích ve výšce asi 1800 metrů. Středisko má také dobré nástupní místo pro kabinovou lanovku a to hned ve vesnici St. Georgen ob Murau v hlavní údolí. Vesnička je pouhých 5 minut autem do středověkého města Murau. Město je zajímavé barokně přestavěným zámkem Obermurau jenž se tyčí na skále a dodnes ho obývá část rodiny Schwarzenbergů.

Občerstvení ve výškách

U nástupní stanice najdete také skvělou půjčovnu lyží, velkou prodejnu lyží nebo úschovnu vybavení, kde ho můžete nechat i přes noc. Ten, kdo nechce k sjezdovce dojíždět, má možnost se ubytovat v hotelu nebo i v srubech kousek od lanovky. Po celém areálu naleznete více jak deset restaurací a barů, kde se dobře vaří.  Tím nejhezčím místem pro občerstvení je chata Reiglerhutte, kde se můžete i ubytovat.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *