Itálie

Jižní Tyrolsko a netradiční zimní atrakce

Jen pár hodin autem vám zabere cesta do Jižního Tyrolska. Konkrétně do dvou méně známých lyžařský středisek, která nenabízejí pouze nádherné sjezdovky, ale také velmi zajímavé atrakce. Jedná se o střediska Speikboden a Klausberg nacházející se na hranici mezi Rakouskem a Itálií.

Noc v iglú

Velkým dobrodružstvím je v Speikbodenu přenocování v iglú. Kousek pod vrcholem v lyžařském středisku se nachází ,, eskymácká vesnička ‘‘ s několika iglú. V iglú se mohou ubytovat dva nebo čtyři lidé. Vevnitř je samozřejmě chladno, ale ve spacácích do mínus 30°C zimu si na zimu ani nevzpomenete. Naproti iglú je obrovská káď s horkou vodou, kterou ohřívají kamna pod ní. Koupat se tak můžete klidně celou noc. Naproti kádi je umístěn sud, jehož vnitřní teplota se vyšplhá až na 100°C. Tento sud dlouží jako sauna pro šest lidí a hned vedle bouda s kamny a posezením. Po léčebně kúře si tak tady můžete ještě odpočinout a popovídat.

Porovnávání rychlostí

Další atrakci, kterou si kromě lyžování v Speikbodenu  můžete dopřát, vlastně se sjezdovým lyžováním souvisí. Na speciální sjezdovce na prudkém úseku máte možnost si díky počítači změřit rychlost své jízdy. Navíc si můžete změřit síly i s Christofem  Innerhofferem, zdejším rodákem a hlavně vítězem světového poháru nebo stříbrným medailistou ze Soči.

Jízda na bobové dráze

Druhým střediskem je lyžařské středisko  Klausberg. To se nachází více severněji, takže sníh je tady kvalitnější.  Specialitou tohoto střediska je čerstvě upravená sjezdovka v nejvyšším bodě Klausbergu, která se otevře každý den vždy ve 13 hodin. Takže ti co nestihli ranní úpravu, mají možnost odpoledne. Koho přes den omrzí lyžování, může vyzkoušet další z atrakcí a to bobovou dráhu. Dráha měří necelé 2 kilometry a je zároveň nejdelší bobovou dráhou v Itálii.  Jízda stojí okolo čtyř eur, ale celodenním skipasům bývá jedna jízda zdarma.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *