Milovníci technických vychytávek by měli zpozornět: Národní technické muzeum spustilo audioprůvodce SmartGuide

Národní technické muzeum spustilo audioprůvodce SmartGuide: Pokud si chcete užívat prohlídku jedinečných exponátů se vším všudy, určitě byste neměli tuto novinku opomíjet.

Národní technické muzeum (NTM), což je největší česká instituce specializovaná na muzejní sbírky technického charakteru, nabízí nově audioprůvodce SmartGuide a to na prohlídkové trase nové expozice Hardtmuth: od uhlu k tužkařskému impériu.

Dozvíte se vše potřebné

Jak aplikace funguje? S orientací v rámci prostoru výstavy muzea návštěvníkům pomáhá sofistikovaný systém QR kódů a značek. Po naskenování QR kódu se průvodce jednoduše spustí.

Foto: Pixabay

„Prostřednictvím aplikace SmartGuide získají návštěvníci výstavy výrazně lepší zážitek a budou mít pocit, že výstavu absolvují s osobním průvodcem, na kterém ale již tentokrát nebudou závislí. Nemusí číst žádné informační panely, stačí prohlížet exponáty a poslouchat příběhy,“ uvádí Jan Doležal, CEO společnosti Smartguide.

Ani NTM se nevyhnuly obtíže

Implementace obdobných průvodců zpravidla nebývá jednoduchá. A ani NTM se potíže samozřejmě nevyhnuly. Bylo jich však minimum. Pro zajímavost – vývoj takových aplikací trvá mnohdy i řadu let a náklady se počítají i v milionech korun. Ale nebojte se – takhle Národní technické muzeum rozhodně neutrácelo.

„Příprava obsahu, orientační systém na podlaze, propagace, instalace na místě a samozřejmě vzájemná komunikace s NTM nám zabrala pouhé 2 týdny, a to s nákladem v řádu několika desítek tisíc,“ zakončuje Doležal.

Zdroj: Národní technické muzeum spustilo audioprůvodce SmartGuide. Ten už provádí návštěvníky první expozicí | Protext – PR služby ČTK, https://www.protext.cz/zprava.php?id=41217

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.