Počasí se nejspíše zlomí: Z léta přímo do sněhu

sníh

Léto je už definitivně pryč, o čemž nelze při pohledu ven diskutovat. Už v úterý se změnil charakter počasí a od západu postupuje slabá studená fronta. Ta s sebou nese docela dost oblačnosti, nicméně nějaký výrazný déšť ještě nepřišel, čeká nás až dnes. Právě nyní se očekávají na vrcholcích hor sněhové srážky. Pohled na meteorologický radar je docela výmluvný. Jak to tedy bude s počasím tento víkend a na počátku příštího týdne?

Propršený pátek

Máte-li naplánováno nějakou venkovní aktivitu na dnešek, určitě se raději oblečte, ideálně si vezměte nějakou nepromokavé oděvy či deštník. Denní teploty se jen stěží dostanou nad rozmezí 9 až 13 °C. Jen na východě Moravy a ve Slezsku bude od 12 do 16 °C.  Navíc k nám takřka na celé území míří srážky, jež by měly být dokonce na vrcholcích Šumavy sněhové. Ostatně Alpy už určitě čekají na první sněhovou spršku, která právě přichází.

déšť

Foto: Pixabay

Oblačná až polojasná chladná sobota

Počasí se v sobotu nijak výrazně nezmění s tím, že bude ubývat srážek. Déšť a přeháňky budou jen ojedinělé, a to hlavně ve východní části země. Od západu bude v Čechách míst polojasno, takže sluníčko může vykouknout. V noci už ale bude docela zima, a to mezi 9 až 5 °C. Přes den se teploty vyšplhají jen na 8 až 12 °C. Vítr bude vát mírný ze západu až severozápadu.

Neděle v podobném duchu

Také nedělní počasí bude spíše chladnější. Teploty v noci se budou pohybovat od 7 až 3 °C a přes den vystoupají na 9 až 13 °C. Obloha bude zamračená, místy se oblačnost protrhne. Vítr povane mírný do 4 m/s.

Počátek týdne bude místy v mlze

Takže žádná velká změna. Na většině území bude polojasno, místy se objeví mlhy. Noční teploty už ale klesnou až k 5 či 1 °C. Nejvyšší denní budou v podobném duchu jako v neděli, tedy od 9 do 13 °C.

Zdroje info: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pocasi-cesko-predpoved-chmu-teploty-dest.A221103_060121_domaci_pitt

https://zivotvcesku.cz/meteorolozka-z-letnich-teplot-ke-snezeni

 Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.