hororo 1

Milujete horory? Ta nejstrašidelnější místa po celém světě – jedno je k vidění i v Česku

Rádi se bojíte? Pozveme vás na místa, která dokázala inspirovat i řadu významných režisérů nebo spisovatelů. Zajímá vás, kde vzal Stephen King materiál pro svou knihu Osvícení, nebo kde se podle legendy otevírá opravdová brána do pekla?

V Turkmenistánu „jenom“ hoří zemní plyn

Pokud se vydáte do pouště Karakum, pak tohle ohnivé oko zaručeně nepřehlédnete. Brána do pekla, dalo by se říct. Skutečnost je však mnohem méně děsivá. Hoří tu zemní plyn, na kterým narazili geologové v 70. letech. Teplota v kráteru se pohybuje okolo 1 000 °C. A i když si vědci zpočátku mysleli, že se únik brzy uzavře sám, dodnes se tak nestalo.

Prokletá vesnice v severní Osetii

Na první pohled vypadá docela obyčejně. Malé domky s tmavými stříškami z kamene v sobě totiž ukrývají kosti mrtvých, ale i jejich osobních věcí. Živých je tu jen pramálo. Turisté jsou pak varování, že vstupem do vesnice na sebe přivolají prokletí. První hrobky ve světě živých prý pocházejí už ze 14. století.

Kutná Hora a jejích 40 000 mrtvých

Jde o úkaz, na který se k nám jezdí dívat návštěvníci z celého světa. A mnozí si z této kostnice odnášejí i velmi nepříjemné zážitky. Z lebek a kostí jsou totiž vytvořeny třeba i lustry, výzdoba stropu nebo třeba erb. A to bývá silná káva i na jinak silné povahy.

Zdroj náhledového obrázku: commons.wikimedia.org

Duchové mrtvých dětí v městečku Wotton-under-Edge

Pokud zamíříte do anglického hrabství Gloucestershine, najdete tu hotel a hospodu, proslulé paranormálními jevy. Už od 12. století, kdy byly obě stavby postaveny, tu prý lze vídat duchy mrtvých dětí. Důvodem je prý fakt, že budovy stojí na místě starého pohřebiště.

Hotel Stanley pro milovníky duchařských historek

Najdete ho v Coloradu blízko parku Rocky Mountain. Pohybovat by se tu měli duchové prvních majitelů – Flory a Freelana Oscara Stanleyho. Právě tady napsal Stephen King svou knihu Osvícení (podle jiných se hotelem jen inspiroval), takže v současnosti jde také o oblíbené místo všech milovníků hororů.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

1 komentář

  1. Romana Odpovědět

    Dobrý den,
    možná by Vaše články, paní Šrámčíková, byly zajímavější kdybyste si je vždy po napsání pořádně přečetla. Zaujaly mě dneska tři články podepsané Vámi a ve všech jsou zbytečné chyby, v jedné větě opakující se slova nebo nesmyslně složené věty.
    S pozdravem
    RZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *