Mladcovská skalka: Krásný adventní výhled na Zlín na vlastní kůži

Mladcovská skalka

Rádi byste si užili víkendové odpoledne třeba někde v přírodě? Proč ne? Možnosti pochopitelně existují, a to v mnoha místech naší země. Výbornou volbu představuje Mladcovská skalka. Jedná se o zapomenuté místo, které se nachází hned u krajského města. Zlín budete mít právě odtud jako na dlani. Stačí se jen dívat a procházet okolo kouzelných skal. My jsme tento krátký výlet zalitý sluncem absolvovali a v zajetí zlatavých lístků na zemi i na stromech stál za to.   

Mladcovská skalkaCesta na Mladcovskou skalku: Foto Radek Štěpán

Kousek nad Mladcovou

Na Mladcovskou skalku můžete vyrazit klidně pěšky přímo z Mladcové. Sem jezdí i městská doprava.Z konečné ale musíte urazit ještě kus cesty do příkrého kopce směrem k hřbitovu a zahrádkářské kolonii. Nyní už tam ale nově vede i chodník, takže se okolo projíždějících aut plést nebudete. My jsme vyrazili autem od Rackové zaparkovali přímo v oné chatové kolonii u lesa.

Skály nedaleko Mladcovské skalky

Skály nedaleko Mladcovské skalky: Foto Radek Štěpán

Několik skal podzimním lese

Nejprve jsme se vydali lesem do kopce k prvním skalám, které byly už z dálky viditelné. Na některých byly vyryté obrazce, o čemž se ostatně můžete přesvědčit i na obrázku. Už po chvilce se nám nabídly výhledy na Baťovo město, které rozhodně stály za to. Kolem prvních skal jsme prošli a viděli také cestu vedoucí ze Zlína na Rackovou. Následně už jsme zamířili přímo na Mladcovskou skalku.

Kámen s rytinou nedaleko Mladcovské skalky

Kámen s rytinou nedaleko Mladcovské skalky: Foto Radek Štěpán

Schody ve skále vypadaly kouzelně

Naprosto. Samotnou skálu je třeba obejít ze správné strany, jinak se nahoru nedostanete. Po schodech to šlo pohodlně. Nahoře bylo ještě malé místečko s vřesem a několika krabičkami s keškou. Na další jsme mimo jiné narazili i po cestě zpět. Tu už jsme absolvovali lesem přímo dolů k chatové kolonii. Dojdete prakticky jakkoli, stačí jen zvolit směr Zlín.

Mladcovská skalkaMladcovská skalka: Foto Radek Štěpán 

Mladcovská skalka Mladcovská skalka: Foto Radek Štěpán 

Mladcovská skalka

Mladcovská skalka: Foto Radek Štěpán 

Mladcovská skalka

Mladcovská skalka: Foto Radek Štěpán 

Zdroj info: Autor

Mladcovská skalka: Náhledové foto Radek Štěpán 

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.