Modré granule proti slimákům psům neublíží – trik s rozhozením pomůže. A místo piva použijte samolikvidační roztok

Slimák, chata, chalupa, zahrada, jak na slimáky

Modré granule proti slimákům psům neublíží – trik s rozhozením pomůže. A místo piva použijte samolikvidační roztok. Není nic horšího, než přijet po týdnu na chatu a najít zahrádku kompletně sežranou od slimáků. Naštěstí tomu lze snadno zabránit.

Oblíbené modré granule mají svá ale

Ferramol je přírodní návnada na slimáky, která ztělesňuje ideální vlastnosti pro ekologicky smýšlejícího zahradníka – obsahuje totiž fosforečnan železitý, který tyto nenáviděné škůdce rychle likviduje. Nejde o nic toxického – slimákům dají jednoduše pocit nasycení, ti se tedy stáhnou do svých úkrytů, a nakonec uhynou.

Ferramol je odolný vůči slunci a dešti, což zaručuje, že zůstane účinný, dokud nebude sněden. Pro domácí mazlíčky a děti však může představovat nebezpečí (záleží na tom, jakou značku si pořídíte). Trik je však snadný. Místo toho, abyste granule sypali po kupičkách k ohrožených rostlinám, rozhoďte je pěkně po okolí. Slimáci si je najdou i tak (a stačí jim pozřít jen jednu), zvířatům však jedna granulka neublíží – a k většímu počtu se při tomto způsobu aplikace jednoduše nedostanou.

Foto: Pixabay

Profesionální pasti na slimáky aneb ještě lepší pivo

Další oblíbenou metodou je topení slimáků v pivu. Stačí to úplně nejlevnější, které seženete. Jednoduše ho nalijte do misky zapuštěné do země a ráno všechny škůdce zlikvidujte.

Ovšem tam, kde nemáte možnost každodenní práce na zahradě (jako právě na chatě), se mohou více hodit profesionální pasti na slimáky. Ty totiž používají speciální atraktant, který je 20krát účinnější než pivo, přitahuje slimáky, likviduje je, a nakonec i rozpouští, čímž odpadá nutnost ručního odstraňování mrtvých tělíček. A dokážou ochránit vaši zahradu až po dobu jednoho měsíce – což rozhodně není málo.

 

Zdroj: https://www.pasti.cz/blog/jak-na-slimaky-4-nejucinnejsi-metody-likvidace/, https://www.hubeni-skudcu.cz/blog/jak-na-slimaky-babske-rady-osvedcene-pripravky/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.