Nebezpečné mosty, pro jejichž přechod potřebujete notnou dávku odvahy

Na světě existuje spousta zajímavých míst, kam zavítá noha turistova. Kdo má rád adrenalinový zážitek, může se vypravit třeba do Pákistánu, kde se nachází jeden z nejnebezpečnějších visutých mostů na světě. Jaké další nebezpečné mosty lze navštívit?

Visutý most Hussaini v severním Pákistánu

Pákistán má pro turisty atraktivní přírodu – drsné hory, jezera. Jen je škoda, že se země potýká se sílící mocí islámských radikálů, takže nepatří právě k bezpečným zónám. Odmysleme si však politiku a vraťme do severního Pákistánu k jezeru Borith ve skalnaté oblasti Hunza. Zde se totiž nachází visutý most Hussaini, po kterém je možné se dostat z jedné strany jezera na druhou. Vstup je ale jen na vlastní nebezpečí, protože v odlehlé oblasti byste se pomoci sotva dovolali. Lanový most má 399 prken špatně udržovaných a daleko od sebe. Navíc s mostem hýbá silný vítr, takže chůze po něm je veskrze adrenalinovým zážitkem pro odvážné.

Opičí most. Foto: insider.com

Opičí mosty ve Vietnamu

Také Vietnam se může předvést s mosty pro odvážné. Říká se jim opičí, a to podle způsobu držení těla ve schouleném postoji, který je nutný k přejití mostu. Oblíbené jsou zejména v deltě řeky Mekong. Most se skládá obvykle z jediného bambusového kmene, které je položené nad vodním tokem, k dispozici je jen chatrné madlo. Místním obyvatelům nedělá žádný problém po nich chodit, protože jsou na ně zvyklí. Pro netrénovanou osobu představují dobrodružný zážitek, jenž může skončit i ve vodě.

Nebeský most Langkawi v Malajsii

Ve výšce 100 metrů nad zemí visí most Langkawi v Malajsii. Nabízí úžasné pohledy na panenskou džungli, ostrov a moře. Naráz pojme až 250 osob. Vzhledem k tomu, že je zakřivený, nikdy nevidíte, kde končí. Komu dělá zle pobyt ve výškách, pro něho tato atrakce není. Nebeský most byl postavený na vrcholu hory Machinchang, je zavěřený na 82 metrů vysokém jediném pylonu. Délka mostu je 125 metrů.

Zdroj info: insider.com

Visutý most Hussaini. Náhledové foto: insider.com

 

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.