Suva – perla Fidži okouzlí každého milovníka kolonialismu i divoké přírody

Když se řekne Fidži, vybavíme si nejspíše tropický ráj v Pacifiku. A to i přes to, že letní období nebývá pro cestovatelské zážitky právě příznivé, a to díky mnoha cyklónům.

To by vás však od cesty na tyto ostrovy nemělo odradit. Je jich 320, takže si určitě vyberete i vy. Dvěma největšími jsou však Viti Levu a Vanua Levu. A právě na Viti Levu najdete i hlavní (a druhé největší) město Fidži s názvem Suva.

Suva jako město zahrad

Fidžijské ostrovy jsou proslulé svou nádhernou přírodou, to však neznamená, že by na ni městské aglomerace zcela zanevřely, ba právě naopak. A Suva je toho zářným příkladem. Doporučujeme navštívit zejména Thurston Gardens alias městské zahrady. Najdete tu mnoho míst k odpočinku a specializovanou sekci s divokým rostlinstvem, jež bylo pracovníky místní univerzity pečlivě shromážděno z celého jižního Pacifiku.

Foto: Pixabay

A kam dál? Suva vám nabídne hned 78 parků a mezi další významné z nich vhodné k návštěvě jistě patří i nová zahrada Takashi Suzuki se zajímavou koncepcí nebo park Apted, umístěný na mysu Suva Point. Jde o velmi oblíbené místo pro pozorování jedinečných východů a západů slunce.

Kam se vypravit za dobou kolonialismu

Milujete nákupy? Pak zamiřte do čtvrti Cumming Street. Na malé ploše tu najdete koncentraci toho nejlepšího, co Fidži nabízí. Navíc jde o zástavbu z doby kolonií, takže se pyšní typickou barevností i romantickou stísněností. Žádné velké bulváry jako v moderních metropolích vás tu nečekají. Naopak. Budete si připadat tak nějak příjemně „domorodě.“

Hledáte něco více moderního a „prozápadního“? Pak určitě nesmíte minout Suva Central Shopping Mall, Mid-City Mall nebo třeba MHCC, jež vznikly jako přirozený důsledek rozvoje v této části Tichého oceánu.

Zdroj: https://www.hedvabnastezka.cz/fidzi-ostrovy-lidojedu-cannibal-islands/

Náhledové foto: Pixabay

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.