Stone Town na Zanzibaru – rodiště Mercuryho i nevšední památka, která ohromí

Také jste si tuhle oblíbenou letní destinaci zamilovali? Zanzibar, který leží nedaleko pobřeží Tanzanie, má však pro vás nachystáno víc, než jen ničím nerušený odpočinek na plážích či ve vyhlášených restauracích.

Své by o tom mohli vyprávět třeba fanoušci skupiny Queen, vědí totiž, že se Fredie Mercury narodil právě tady – a to konkrétně v tzv. Stone Town. A o co vlastně jde a co je na něm tak zajímavého? To vám dnes ukážeme.

Stone Town na Zanzibaru Foto: Kgbo / Creative Commons / CC0 License, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Stone_Town,_Zanzibar,_2021,_49.jpg

Fascinující směs různých kultur

Pokud na světě existuje místo, v němž se multikulturalismus může zhmotnit v celé své kráse, pak je to právě zanzibarský Stone Town. Jde o město, vystavěné kompletně z korálového kamene. To však není jeho jediná přednost Naopak. Mísí v sobě vlivy různých kultur. Vedle sebe tu tak najdete katedrály, mešity i pevnost. A chcete-li zažít trochu té orientální exotiky, pak si určitě nenechte ujít světoznámé tržiště Darajami. Jde o prostor, kde seženete opravdu vše, takže pokud toužíte po skutečně autentických suvenýrech, najdete je právě tady.

Mimochodem město vzniklo v 19. století, kdy byl ostrov jedním z velmi důležitých center obchodu široko daleko. Z této doby pochází ty nejstarší stavby i romantická změť křivolakých uliček, jíž si turisté tak často pochvalují pro její „autentičnost.“

Nezapomeňte ani na podmořský svět

Až však budete mít vší té historie dost, měli byste vědět, že Zanzibar toho pro vás má ještě mnohem víc. Velmi pestrý je tu zejména podmořský život, takže vsaďte na šnorchlování – anebo buďte u některé z lagun v době odlivu. Ve vytvořených jezírkách můžete spatřit zástupce bohaté podmořské fauny a flóry jako na dlani.

Stone Town na Zanzibaru Náhledové foto: Sarvesh Lutchmun / Creative Commons / CC0 License, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pleasure_crafts_in_Zanzibar.jpg

Náhledové foto: Pixabay

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.