Kolumbie: surový diamant Jižní Ameriky

Kolumbie

Jižní Amerika je nádherný kontinent skýtající mnoho netušených krás. Každý si určitě vybaví exotickou Brazílii, její vyhlášená letoviska a přírodní bohatství. Těmi samými atributy disponuje i Kolumbie. Jako třetí nejlidnatější země Jižní Ameriky se ale drží spíše zpátky, co se turismu týče. Jednu dobu byla kvůli zvýšené kriminalitě dokonce považována za nebezpečnou a pro návštěvníky nevhodnou. Jak je to ale dnes? Pokud máte odvahu do Kolumbie vyrazit, rozhodně neprohloupíte.

Prázdné pláže a pohostinný lid

Na boje mezi drogovými kartely, únosy a jiné hororové vize zapomeňte. Občanská válka sice v Kolumbii skončila nedávno (v roce 2017), ale země se rychle staví na nohy a turisty vítá. Těšit se můžete na písčité pláže Karibského moře, které budete mít pomalu jen pro sebe. Určitě vám zachutná také místní kuchyně, minimálně káva, která se řadí mezi jednu z nejlepších na světě. Hotely a služby jsou zde velice zákaznicky přívětivé, především co se cen týče. Žádné předražené zboží, jako v jiných turistických letoviscích.

KolumbieKolumbie: foto Pixabay

Co rozhodně nevynechat

Jako první musím jmenovat hlavní město Bogotá. Bylo založeno již v roce 1538 conquistadory a dodnes je politickým, hospodářským a průmyslovým centrem země. Milovníci historie jistě ocení místní muzea, hlavně Národní muzeum a Museo del Oro (Muzeum zlata), které nabízí pohled na zlaté výrobky původních obyvatel. Pokud si chcete město prohlédnout pěkně z výšky, vydejte se lanovkou na horu Monseratte nebo pěšky na Guadalupe, kde vás přivítá socha Panny Marie Guadalupské.

Za návštěvu stojí i město Cartagena de Indias, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Má totiž největší opevnění v celé Jižní Americe. Je také proslulé svými krásnými plážemi a nočním životem.

cartagenaCartagena: foto Pixabay

Kolumbijská Amazonie

Milovníky přírody povede cesta zcela jistě do města Leticia. Je totiž výchozím bodem pro výlety do místních pralesů. Džungle umí být zrádná, proto rozhodně nepřeceňujte své síly a domluvte si výlet s průvodcem. Místí obyvatelé jsou na turisty připraveni. Budete tak mít možnost pozorovat v pralese různé druhy zvířat. A kdoví, možná budete mít štěstí i na jaguára.

Zdroje: https://www.travelmag.cz/zajimavosti-kolumbie-pamatky-a-zajimava-mista-k-navstiveni/

https://www.hedvabnastezka.cz/top-7-nejzajimavejsich-mist-v-kolumbii-nadherne-zemi-se-spatnou-povesti/

Kolumbie: Náhledové foto Pixabay

Cestování mě nabíjí energií, ať už jsou to výlety po Česku nebo za exotikou. Navštívila jsem už mnoho zajímavých míst a ráda vám je představím.