Mount Errigal: Nejvyšší vrchol Sedmi sester v pohoří Derryveagh Mountains má rozhodně co nabídnout. Výstup není náročný, ovšem o to zajímavější

Mount Errigal: Když se řekne Irsko, vybaví si většina z nás keltskou mytologii v čele s druidy a krásné staré hrady, které přímo lákají k prozkoumání. To ovšem není jedinou zajímavostí, která by měla turisty upoutat.

Nádherné jsou totiž také přírodní krásy. Stačí se vydat k těm mimo civilizaci a můžete si jich užít opravdu do sytosti. A kde začít? Nejlépe tam, kde nikdy nepotkáte příliš mnoho turistů.

Mount Errigal nabídne krásný výstup

Určitě se vyplatí vypravit například do pohoří Derryveagh v hrabství Donegal – na severu ostrova. Najdete tu uskupení hor známé jako Sedm sester. A vévodí jim Mount Errigal s výškou 751 metrů nad mořem. Nevypadá to sice jako nijak úctyhodné číslo, ovšem nemohli byste se mýlit víc. Tahle hora rozhodně stojí za to.

Foto: Pixabay

Zdolat ji můžete několika způsoby – na výběr budete mít z delších i kratších stezek a najít lze i úseky vhodné pro šplhání. Z vrcholu hory je pak nádherný výhled do blízkého i dalekého okolí.

Těšit se můžete na krásnou přírodu

Každý rok navštívit tuto horu asi 40 000 lidí. Je třeba přiznat, že na zdejší poměry je to poměrně velké číslo, ale pokud se nahoru vypravíte ráno nebo navečer, dost možná nepotkáte ani živáčka. V okolí hory se navíc rozkládá divoká příroda v čele s bažinami a velmi krásnými vřesovišti. Rozhodně se tedy vyplatí se tu na chvíli zastavit a kochat. Asi nemusíme dodávat, že nejlépe tu bývá na podzim.

Zdroj: https://www.bbc.com/news/world-europe-61958853, https://cs.wikipedia.org/wiki/Errigal, https://www.alltrails.com/trail/ireland/county-donegal/errigal, https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g212516-d582481-Reviews-Mount_Errigal-Letterkenny_County_Donegal.html, https://www.discoverireland.ie/donegal/mount-errigal

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.