Mt. Aspiring nabízí pohled na nezvykle modrá jezírka

Modrá řeka

Nový Zéland je pokladnicí četných přírodních perel, které navštěvují turisté z celého světa. Tyrkysová jezera jsou jedním z nich. Budete je moci prozkoumat v Mt. Aspiring, které bylo založeno v roce 1964. Stejně jako mnoho dalších diamantů tohoto jedinečného a v mnoha ohledech odlišujícího se národa, je park součástí seznamu UNESCO.

S rozlohou 3 500 kilometrů čtverečních je to třetí největší národní park na Novém Zélandu. Park se nachází v jižním konci masivu Jižních Alp, bok po boku s nejbližšími činiteli civilizace – městy Wanaka, Queenstown, Te Anau a městečkem Glenorchy. Park, velmi ceněný pro svou významnou oblast, zahrnuje rozmanité tvary zemského povrchu a různé přírodní prostředí.

Místo, kde fantazie neumírá

Zde budete moci překonat hřebeny pokryté ledem, vertikální skalní strže, horské paseky, bujné soutěsky a klidné říční nivy. Většina z Mt. Aspiring je tak jiná a izolovaná, že oživuje tvůrčí schopnosti až k podivným myšlenkám a nejpřednější nepřístupná zákoutí zůstávají nedotčená lidskou přítomností!

V každém případě je Modrá řeka, která se táhne podél hlavní cesty procházející parkem, vyhledávaným místem návštěvníků. Zde v krasovém údolí řeka vytvořila okouzlující modrá jezírka, ve kterých může být koupání opravdovým zážitkem. Místo navíc nabízí několik visutých mostů, ze kterých budete moci pořizovat úžasné fotografie.

Modrá řeka 2
Foto: Pixabay

Klíčové informace

  •       Vzhledem k vyvýšenému charakteru parku je nejlepší se vydat na procházky v období mezi listopadem a březnem.
  •       Vyvýšené oblasti jsou domovem pro kea – zlé horské papoušky, kteří tu a tam drze kradou návštěvníkům jídlo a ohrožují stany.
  •       Průběžně se informujte na informačních centrech v oddělení ochrany přírody, než se vydáte na jednu z vytoužených procházek.
  •       Přechod z léta do zimy může na této lokalitě nastat náhle, takže si sbalte více věcí.
  •       Údolí Matukituki lze bezpečně procházet kdykoli během roku.
  •       Kaskádová cesta sedla je bezpečná pro zkušené trampy až během léta
  •       Nikdy nic nepodceňujte, zranění může nastat hned a může se vyvinout v závažnější problém

Zdroje info: kudyznudy.cz, cestujeme.cz

Náhledové foto: Pixabay