Vyžeňte myši z chaty – při správné aplikaci amoniaku se k ní už nikdy ani nepřiblíží

myš

Vyžeňte myši z chaty – při správné aplikaci amoniaku se k ní už nikdy ani nepřiblíží. Čpavek má silný a štiplavý zápach, který je myším velmi nepříjemný. Chcete-li využít čpavek jako odpuzovač myší, zjistíte, že je to velmi jednoduché.

Jak použít čpavek proti myším

  • Roztok čpavku: Při mytí míst, kde jsou myši aktivní, jako jsou podlahové lišty, okenní parapety nebo podlahy, přidejte do směsi vody čpavek. Chcete-li zajistit, aby vůně přetrvala i po zaschnutí povrchu, zvažte přidání malého množství tekutého mýdla.
  • Směs ve spreji: Připravte si čpavek ve spreji zředěním s vodou v poměru přibližně jeden díl čpavku na deset dílů vody. Pomocí rozprašovače aplikujte tuto směs na místa, u nichž máte podezření, že se zde myši často vyskytují.
  • Utěsnění vstupních míst: Pokud víte, kudy myši vnikají do vašeho domu, můžete do těchto vchodů a nor vstříknout čpavek pomocí injekční stříkačky.

Čpavek je díky svému odpornému zápachu účinným prostředkem k odrazení myší. Myši jsou do značné míry závislé na svém čichu a přítomnost čpavkových výparů je může z ošetřených míst vyhnat. Je však nezbytné používat čpavek opatrně, protože se jedná o silnou chemickou látku.

myš

Foto: Pixabay

Alternativní možnosti odpuzování myší

Pokud je vám vůně čpavku nepříjemná nebo máte obavy z jeho použití, existují alternativní možnosti odpuzování myší:

  • Borovicový olej nebo výrobky s vůní borovice: Ostrý pach borovice může myši odradit. Můžete použít borovicový esenciální olej nebo zakoupit čisticí prostředky s vůní borovice a použít je v místech, kde jsou myši aktivní.
  • Tinktura z pivoňky (Paeonia): Silná vůně pivoňkové tinktury může také odradit myši. Aplikujte ji na problematická místa pomocí hadříku nebo rozprašovače.
  • Máta: Zatímco pro mnoho lidí je vůně máty peprné příjemná, myši ji nesnášejí. Mátu můžete zasadit do květináče nebo použít mátový olej, který vytvoří přírodní a voňavou bariéru proti hlodavcům.

Upozornění: Pokud máte doma kočky jako domácí mazlíčky, dávejte pozor na repelenty, které používáte. Kočky často přitahuje vůně některých látek odpuzujících myši, například máty. Požití těchto látek může být pro vaše domácí zvířata škodlivé.

 

Zdroj: https://adbz.cz/hobby/recepty-proti-potkanum-a-mysim/, https://bydlimeutulne.cz/vyzente-hlodavce-ze-sve-domacnosti-jednou-provzdy-pripravte-si-pasti-ktere-skutecne-funguji/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.