Muž při běhu překonal strach a zachránil divokého berana zavěšeného rohem na stromě

Muž při běhu překonal strach a zachránil divokého berana zavěšeného rohem na stromě. Pobyty a procházky v lese přináší různé nástrahy, nad kterými se někteří občas ani nezamýšlí. Při špatných klimatických podmínkách se třeba můžete lehce ztratit.

Často tam nefunguje signál pro mobilní telefony, takže když si způsobíte nějaký větší úraz, pomoc přijede pozdě a lokalizace vaší polohy je náročnější. V neposlední řadě se nesmí zapomenout na různou lesní zvěř, která se tam pohybuje. Ve spoustě případů vás ohrozí na životě a konec nemusí být vždy dobrý. Proto byste do lesa měli chodit se správným vybavením.

Ranní běh s překvapením

35letý muž se jako vždy vydal na svůj pravidelný ranní běh s kamarádem. Jejich trasa vždy vede přes rozsáhlou lesní cestu. V tomto úseku většinou nechodí žádní lidé, protože leží v odlehlé části a je daleko od města, kde bydlí. Proto se zde vyskytuje spousta zvířat i ve dne, mají tam klid a nikdo je neruší. Takže po cestě na ně klidně mohou narazit. Na běžce ale tentokrát čekalo opravdové překvapení. Slyšeli totiž zvláštní zvuky a nevěděli, co znamenají. Chtěli se tedy raději vrátit zpět.

Beran zavěšený na stromě

Nakonec se ale rozhodli běžet dál, zajímalo je, odkud rámus vychází. Objevili berana, který se zachytil svým rohem na stromě. Byl velmi rozrušený a kopal a motal se kolem stromu a nedal se uklidnit. Muži netušili, zda se vůbec mohou přiblížit a pomoci, aby se jim nic nestalo. Chtěli zavolat místního hajného a poprosit ho o pomoc. Nakonec se ale jeden z nich odhodlal a zkusil se překonat a hlavně se uklidnit. Beran by případnou nervozitu přece jen okamžitě vycítil a mohl by mu ublížit.

Foto: Pixabay

Neustále se snažil být v jeho zorném poli a opatrně chtěl vyprosti jeho roh ze stromu, ale nešlo to. Takže jednou rukou chytil a ohnul větev, druhou pak tahal za roh. Nějakou chvíli to trvalo, ale nakonec se jim to společnými silami povedlo a beran mohl zase spokojeně utíkat zpět do přírody a užívat si života. Kdyby mu nepomohli, klidně mohl být zaklíněný ještě dalších pár hodině, nebo dokonce dnů a všechno mohlo skončit úplně jinak.

Video na internetu

Druhý běžec vše natočil na video a zveřejnil ho na sociálních sítích, kde jim lidé hromadně gratulovali k jejich skvělé práci se zvířetem. Tentokrát vše dopadlo dobře, ale přesto si v přírodě raději dávejte pozor a buďte opatrní.

 

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/bydleni-jak-na-to-ovce-je-stadove-zvire-chovat-musite-aspon-dve-40016598, https://www.kamir.cz/infoportal/zaciname-chovat-ovce, https://primanapady.cz/clanek-292413-chov-ovci-prakticky-i-relaxacni-zpusob-zivota-na-venkove, https://www.jandeb.cz/n/pustte-ovce-do-zahrady-cenne-rady-pro-zacinajici-chovatele-ovci

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.