svetcestovatele.cz_smilepakring_cz_nahledovy

Na co rozhodně nezapomenout před dovolenou?

Chystáte se na vytouženou dovolenou, kterou si hodláte vychutnat jako nikdy předtím? Pak věnujte patřičnou pozornost předcestovní přípravě. Než zvednete kotvy, zaměřte se na následující předpoklady pohodového cestování bez zbytečného stresu.

Zkontrolujte si doklady

V rámci Evropské unie si vystačíte s občanským průkazem, v zemích mimo ni budete potřebovat cestovní pas. Oba dokumenty musí být platné, a to obvykle i po určitou dobu po návratu. V případě nedostatečné doby platnosti některého z dokladů si v předstihu vyřiďte nový. Na poslední chvílí si řádně připlatíte – expresní vyřízení pasu do 24 hodin stojí 6 000 Kč a můžete si ho převzít pouze na Ministerstvu vnitra v Praze.

Sjednejte si cestovní pojištění

Vždy si pro všechny případy sjednejte kvalitní cestovní pojištění s dostatečně vysokými limity pojistného plnění. Přihodit se může cokoliv a pořádnou díru do rozpočtu vám udělá i banální lékařský zákrok. Náklady na operace a léčbu vážnějších zranění se běžně pohybují ve staticích až milionech korun.

Rezervujte si parkování na letišti

Kdo cestuje letecky, měl by v dostatečném předstihu vyřešit parkování. Jako ideální volba se jeví parkování na letišti, které funguje nepřetržitě. Výhodou služby je odevzdání vozu vyškolenému řidiči přímo před terminálem, čímž odpadá nutnost transferu. Šofér poté auto odveze na nedaleké parkování u letiště Praha, kde bude po celou dobu vaší nepřítomnosti pod dohledem kamer i fyzické ostrahy. Až se vrátíte z dovolené, bude na vás čekat tam, kde jste ho viděli naposledy.

Myslete na komfort dětí

Cestování s ratolestmi je zábavné i náročné. Záleží, jak se k tomu postavíte – a jestli je dokážete zabavit. Nezapomeňte si do příručních zavazadel zabalit několik menších hraček, jinak pro ně bude čekání utrpením. Po ruce mějte také menší svačinku. Jistě dobře víte, že děti přepadá vlčí hlad především ve chvílích, kdy se vám to hodí ze všeho nejméně.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *