hut-209466_640

Na irský ostrov za prací a samotou

Irsko je nejen oblíbenou turistickou destinací, ale také místem, kam se každoročně vydává obrovské množství cizinců za prací. Dokonce ani Češi v tomto směru rozhodně nezaostávají. Zajímavých nabídek se na daném území pravidelně objevuje mnoho. Například turistická organizace na ostrůvku Great Blasket Island nyní hledá dva pracovníky pro správu tamního ubytování a kavárny. Život na ostrově ovšem rozhodně není pro každého, jak informují zahraniční média. Čeká vás totiž naprostá izolace od civilizace a také drsné přírodní podmínky.

Ostrov, na kterém se zastavil čas

Nevelký ostrůvek ležící přibližně ve vzdálenosti dvou kilometrů od Irska na první pohled působí jako kouzelné místo, nicméně během pobytu svůj názor bezpochyby rychle přehodnotíte. Nežijí na něm totiž vůbec žádní stálí obyvatelé, pozůstatky civilizace představuje pouze několik rozpadlých budov, na které dopadl zub času.

Tamní turistická organizace momentálně pátrá po dvou pracovnících, kterým do péče svěří jedno menší letovisko čítající ubytování a kavárnu. Láká především na útěk od běžného života v moderním světě a možnost srovnat si o samotě priority. Rekreační zařízení by pracovníci měli na starosti v rozmezí od dubna do října, nicméně pracovní doba ani výplata v nabídce zveřejněna nebyla.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Připojení k internetu ani elektřinu nečekejte

Pobyt na ostrově Great Blasket Island rozhodně není pro slabší jedince. Místo totiž neoplývá elektřinou, připojením k internetu ani teplou vodou ke koupeli. Dokonce i zásoby pitné vody jsou značně omezené, z okolního moře se samozřejmě nenapojíte. V doporučené výbavě jsou proto uvedeny i vlastní zdroje vody.

Do toho na vás čeká naprostá izolace od vnějšího světa. Na ostrov totiž proudí nevelké množství turistů, což vzhledem ke kapacitám ubytování a podmínkám není nikterak překvapivé. Pokud si ovšem na výdobytky moderní doby příliš nepotrpíte a máte rádi přírodu, možná je tato profese přesně pro vás.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *