Schnalstal

Na ledovec Schnalstal

Budete si zde připadat jako na konci světa, ale všude budou milí lidé, výborné jídlo a slušný servis. Řeč je o italském ledovci jménem Schnalstal v Jižním Tyrolsku.

Lyžování  Schnalstal

Schnalstal není příliš rozsáhlý, ale může se pyšnit nadmořskou výškou až 3500 metrů. Nabízí 35 kilometrů sjezdovek, některé z nich však vedou mimo ledovec. Svahy na ledovci mají většinou krásné carvingové terény, výborné pro výuku sportovnější jízdy.  Pro experty je vyhrazena sjezdovka Leo Gurschler, která má 200 metrů převýšení a na některých místech sklon až 60°. Někdy je však toto místo uzavřeno pouze pro profesionální Sony Vaio Duo SVD11225CLB AC Adapter lyžaře. Největším lákadlem je však kabinová lanovka, která vás vyveze za 6 minut od osady Kurzas až na vrchol Grawand do výšky 3212 metrů. Během jízdy lanovkou si tak užijete sice krátký, ale krásný výhled na okolí. Před tím než se vydáte lyžovat, se určitě nezapomeňte předpověď počasí v Schnalstal a pro lepší představu o celém areálu využijte webové stránky Schnalstal a webkameru.

Po stopách Ötziho

Ötzi byl pravěký muž z roku 3300 před naším letopočtem. Tohoto ledového pravěkého muže našli v roce 1991 zhruba 1500 metrů vzdušnou čarou od Grawand. Pokud vás tedy zajímá historie Jižního Tyrolska, můžete se s průvodcem za Ötzim vydat a udělat si skvělý výlet na skialpech.

Ubytování na Schnalstal

Pokud chce ubytování co nejblíže, zvolte osadu Karthaus a místo, kde byl přes 400 let klášter. Osada je vzdálena asi 15 minut autem od Schnalstal. Celé místo má neopakovatelné kouzlo a návštěvníci si mohou na památku odvést suvenýr v podobě borovicové koule z místní truhlářské dílny. Borovicová koule se používá na jako zátka na karafu s vodou, jelikož voda díky tomu vydrží déle čerstvá. Nezapomeňte také ochutnat místní kuchyni, která je směsicí té horské a italské. Mezi oblíbené pochoutky patří chleba na sto způsobů nebo knedlík s lanýži a k tomu samozřejmě výborné víno.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.