Na ochranu zad se při cyklovýletech často zapomíná

Cyklovýlet

Letos většinu z nás velmi pravděpodobně žádná velká zahraniční dovolená nečeká. A o to více si budeme užívat krás naší české přírody. Jak to však zaonačit, abychom z tohoto všeho vyvázli se zdravou kůží?

Řeč je zejména o cykloturistice. Je lákavé doslova chroustat kilometry za pomoci bicyklů nebo dokonce elektrokol. Ovšem případná nehoda mívá samozřejmě mnohem větší následky, než v případě pěší túry.

Páteřák jako často opomíjená možnost

Možná to nevíte, ale existují batohy, které vaše záda při možné kolizi skvěle ochrání. Helma je pro většinu z nás už dnes samozřejmostí a stejné by to mělo být i v případě batohů s páteřáky.

A o co vlastně jde? Získáte zesílenou ergonomicky tvarovanou ochranu své páteře. Na záda dobře přiléhá a jakýkoliv náraz utlumí nebo dokonce zcela odfiltruje. A nezáleží na tom, jestli se jen skutálíte do příkopu nebo přímo přeletíte přes řídítka.

batoh

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Páteřák však musí na místě opravdu dobře sedět. Batoh s dvěma nebo ještě lépe třemi řadami nastavitelných popruhů by tak měl být samozřejmostí. Díky tomu získáte vybavení, které vám sedne doslova na míru.

Často tradovaným mýtům nevěřte

Také si myslíte, že zesílení batohu v oblasti páteře znamená jediné, a to zvýšené pocení? Kvalitní batohy s tímto ochranným prvkem vás přesvědčí o opaku. Mohou se totiž chlubit i systémy účinného odvětrávání, takže vám dost možná budou ještě příjemnější, než ty obyčejné.

A jak je to s údržbou? Páteřáky lze samozřejmě vyjmout a batoh vyprat nebo vyčistit jiným běžným způsobem. Tak co říkáte? Nestojí vaše zdraví přece jen za takovouhle malou investici?

K mání jsou samozřejmě páteřákové batohy s mnoha vychytávkami – polstrovaná kapsa na brýle, voděodolný prostor na telefon, upínání na cyklistickou přilbu nebo integrovaná pláštěnka. To vše můžete získat v jednom jediném batohu, který navíc ochrání vaše zdraví. Tak proč si letos dovolenou tak trochu nezpříjemnit?

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.