Na vánoční trhy po Evropě – kam vyrazit za jedinečným zážitkem

Dnes vám představíme silnou vánoční pětku, jíž si jistojistě oblíbí každý evropský cestovatel. Zatímco některé vánoční trhy jsou notoricky známé, jinam by vás možná zamířit ani nenapadlo.

Historie prvních vánočních trhů je opravdu velmi dlouhá. Sahá totiž až do Německa na konci 14. a do Rakouska na konci 13. století. Kde se pořádaly ty úplně první totiž tak docela přesně nevíme. Zpočátku šlo jen o jednodenní akci, během které jste mohli pohodlně nakoupit všechny produkty důležité právě pro svátky. V průběhu let se ovšem tyto veletrhy stávaly stále delšími a atraktivnějšími.

V současné době už nejsou jenom o nakupování. Můžete na nich vidět třeba i charitativní koncerty, vánoční betlémy, zábavní atrakce a další. Není divu, že každý rok přitahují tisíce turistů.

5x vánoční NEJ Evropy

A kde můžeme ty nejkrásnější vánoční trhy vidět na vlastní oči?

Berlín, Německo

Každý rok tu najdete asi 150 vystavovatelů z Německa i ze zahraničí. Procházení mezi stánky je umocněno klasickou barokní hudbou nebo sborovým zpěvem – samozřejmě naživo.

Bolzano, Itálie

Trh v Bolzanu je jedním z největších v jižním Tyrolsku v Itálii. Panuje tu opravdu jedinečná předvánoční atmosféra. Nechybí tu tradičně svařené víno, dřevěné hračky, sklo a autentické keramické výrobky.

Vídeň, Rakousko

Trh ve Vídni je jedním z nejromantičtějších vánočních trhů vůbec. Máme na mysli zejména Strom srdcí, pod kterým se s oblibou setkávají mladé páry. Najdete tu také „Poštu v oblacích“, která přijímá výhradně milostné dopisy.

Drážďany, Německo

Nejstarší známý vánoční trh, jehož historie sahá až do roku 1434. Každý rok tu stojí nejvyšší vánoční pyramida na světě vysoká 14 metrů a samozřejmě nesmí chybět ani historický trh.

Praha, Česká republika

Ano, ani na ty naše nesmíme zapomenout. Ne nadarmo se do téhle pětky dostávají pravidelně. Některé ankety je dokonce řadí na úplně první místo! Takže pokud vám letos návštěva zahraničí nevyjde, nesmutněte. I u nás je na co se dívat.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

2 komentáře

  1. Nick Odpovědět

    No nevím nevím….Třeba mnohem hezčí než protěžovaná Víděň jsou trhy v Krakowě. A co se týká tuzemska tak rozhodně 100% krásnější jsou trhy v Brně než v Praze, nechodí se tam ve frontě a mají hezčí vánoční atmosféru!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *