Drážďany

Na výlet do Drážďan

Byli jste už v Drážďanech? Pokud ne, určitě vyrazte.  Není to daleko. Cesta z Prahy vlakem do Drážďan vám zabere jen 2 hodiny.  Navíc jaro je ideálním obdobím na výlety.

Obvyklé památky

Nejen vánoční trhy v Drážďanech jsou lákadlem pro turisty. Najdeme zde i spoustu památek. K těm více známým památkám tohoto saského města patří kostel Frauenkirche. Zajímavostí je, že tento kostel byl v minulosti rozbořen a zase znovu obnoven. Vstup do kostela je volný a možná proto do něj proudí davy turistů, což někoho může odradit.  Další pamětihodností, která určitě stojí za prohlídku je pokladnice Grunes Gewolbe, kde vám ošálí zrak nejrůznější poklady ze slonoviny, jantaru či perleti. Kousek odtud najdete Zwinger s obrazy starých mistrů. Dalších pár kroků objevíte Albertinum se sbírkami soch a tentokrát moderních obrazů. U kterékoli památky, muzea či galerie se nemusíte bát, že byste nerozuměli výkladu, všude se vám dostane zvukový popřípadně tištěný průvodce v češtině.

Něco pro pány

Muži určitě podlehnou a zavítají do továrny Volkswagenu neboli Skleněné manufaktury, která je kousek od centra. O víkendech, spíše tedy v sobotu je možná dokonce prohlídka v češtině. Ta vás vyjde asi na 7 eur. Pokud však nebudete chtít vstup zaplatit, i tak se můžete pokochat nejnovějšími model Volkswagenu. Je dobré si však dopředu zjistit, zda nebude náhodou zavřeno z důvodu soukromých akcí pro veřejnost uzavřené.

Mléčné delikatesy

Zajímavostí Drážďan jsou jedny z nejkrásnějších mlékáren na světě. Jednu z nich naleznete kousek od centra, pár stanic tramvají. Mlékárna se jmenuje Molkerei  Pfund.  Uvidíte zde obchod se sýry, likéry nebo mléčným mýdlem a kosmetikou.  Vedle tohoto obchodu najdete ještě jeden velmi zajímavý obchůdek s hořčicí. Tolik vůní a chutí na jednom místě jen tak nenajdete. Obchody jsou otevřeny každý den. Udělejte si však více času, protože po ochutnávkách nebudete chtít jen tak odejít.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.