Narkoponorky: Takto moderně a nenápadně dnes cestují drogy

Ponorka

Cestování je jedním z nejoblíbenějších koníčků mnohých z nás. Často ale necestujeme pouze my, ale také různé věci. Mnohdy bohužel i nelegálně. Typické jsou v tomto ohledu samozřejmě drogy. Obchod s nimi byl vždy maximálně výnosným byznysem. Často se ale stávalo, že byli pašeráci zatýkáni a dnes tomu není jinak. Proto se pochopitelně snaží najít co možná nejlepší cestu k efektivnímu převážení drog s minimálním rizikem. Typické jsou třeba takové narkoponorky, čili narkopodmořské lodě, jimiž pašeráci disponují.

Díla zkušených lodních inženýrů

Zapomeňte na nějaké chatrné bárky, jež se mohou každou chvíli rozpadnout! Narkoponorky jsou konstruovány a vyráběny přímo na zakázku. Nejčastěji jsou jejími autory inženýři a konstruktéři z Ruska, Pákistánu a Srí Lanky. Tito lidé dozorují výrobu, jež probíhá ve skrytých továrnách nacházejících se přímo v kolumbijské džungli.

PonorkaFoto: Pixabay

Ponorka za dva miliony dolarů

Cena pašeráckých ponorek je skutečně neuvěřitelná. Jedna vyjde až na neskutečné 2 miliony dolarů.Mnohé z těchto strojů jsou přitom využívány ryze jednorázově. Po konkrétním doručení náklady jsou nalezeny opuštěné na otevřeném moři.

Jak narkoponorky fungují?

Jde o samohybné kompletně ponořitelné či poloponořitelné lodě, které dokážou vlnami oceánů proplouvat naprosto nepozorovaně. Radary je většinou vůbec nespatří. Základem těchto lodí jsou totiž často skleněná vlákna a jiné materiály podporující hydrodynamiku. Odolají bez potíží i korozi. Kapacitu na kokain mají přitom vysokou.

PonorkaFoto: Pixabay

Posádky jsou školené a mají k dispozici skvělou techniku

Navigační a komunikační systémy ponorek jsou často až neuvěřitelné. Některé disponují také palubnímu zbraněmi. A kolik ponorek bylo úřady zabaveno? V roce 2021 pouhých 31. Náklad ponorek mívá při prodeji na ulici hodnotu až 400 milionů dolarů. Jejich majitelé si je tedy mohou bez potíží dovolit. Problém tkví jen v jejich občasném přetížení drogami a neshodách u posádky.  

Zdroje info: cbsnews.com, telegraph.co.uk

Náhledové foto: Pixabay 

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.