Obec Pluckley – místo, kde přijdete o rozum

Kent

V anglickém městečku s téměř tisícovkou obyvatel se prý často zjevuje více než deset zjevení a přízraků. Městečko Pluckley, vzdálené přibližně 70 kilometrů od Londýna, je proslulé nevysvětlitelnými zázraky. V rámci Guinnessovy knihy rekordů je skutečně zapsáno jako nejstrašidelnější město na Zemi.

Cikánka, která se utopila v potoce. Žena, která si údajně ublížila ze ztráty naděje způsobené milostným trojúhelníkem. Oběšený vyučující. Muž, který se zřítil pod zřícenou hliněnou zeď. A skutečná Bílá žena – mladičká dáma, která je prý pohřbena v sedmi rakvích a dubovém sarkofágu, avšak zjevuje se a neustále straší v kostele svatého Mikuláše.

Za duchy do Anglického hrabství Kent

Město je proslulé mocnými divy a říká se, že se v něm vyskytují přízraky: zloděj kopím přibitý ke stromu, stará cikánka upálená ve spánku, dámy ve viktoriánském oblečení, oběšený školní zaměstnanec, fotbalový trenér, správce silnice, koňské přízraky a další.

Vydejte se do obce Punkley za přízraky

Každý, kdo se chce setkat s pravým přízrakem a vidět zjevení na vlastní oči, by se měl vydat do Velké Británie, kde se nachází městečko Pluckley. A právě tam se přízraky skutečně vytvářejí ze dne na den. Městečko není pouze super místem o Halloweenu, ale je atraktivním cílem pro hledače přízraků po celý rok.

Guinnessova kniha rekordů uvádí, že v roce 1989 se v Pluckley nacházelo 12 přízraků, dnes jich je prý již 15. Pluckley je častým cílem televizních duchařských štábů, protože je to frekventovaná oblast, kde dokonce o každém Halloweenu musí město hlídat řada policistů.

Nedaleký kostel svatého Mikuláše překypuje záhadami

kostel svatého Mikuláše
Foto: Pixabay

V nedalekém kostele svatého Mikuláše se prý v noci ozývá klepání z podlahy svatostánku. Znepokojivý zvuk je doprovázen chvěním budovy a blikáním světel. Podle legendy se jedná o Červenou ženu z Pluckley, přízrak ženy z Deringu, která byla ve 12. století pohřbena v červeném rouchu v hrobce sousedního kostela. Přestože její tělo bylo uloženo v několika rakvích, není možné ji tam udržet. Její duch se již dlouhou dobu zjevuje v kostele, kde se prochází Deringská paní. A je tu i Černá paní, která se začala v kostele zjevovat už před několika lety a nikdo netuší, kdo to je.

Hledáte místo s nadpřirozenými jevy? Farma Elvey je pravým místem

Objevuje se zde muž jménem Edward Brett, který v 18. století vedl sousední usedlost a úmyslně zde skončil svůj život. Poslední slova, která jeho choť před sebevraždou slyšela, byla: Já to udělám. A tak dodnes můžete moci poslouchat tichý šepot: Já to udělám.

Ptáte se, proč zrovna tady?

Proč je tu tolik nadpřirozených úkazů? Specialisté v oboru parapsychologie připouštějí, že za to může oblast vesnice, neboť se nachází na křižovatce několika fantaskních linií zemské energie, což může být příčinou ideálního prostředí pro prolínání vesmírů. Další skutečností je, že přízraky zde rozhodně nekončí a neustále se zde něco děje. Například v roce 2010 došlo k naprosto nevysvětlitelné epizodě, kdy na obyvatele útočily násilné mouchy.

Jeden z místních obyvatel dokázal zabít až 300 much denně a za jednu hodinu jich bylo na plácačku na mouchy chyceno více než 40 kusů. Několik lovců přízraků tvrdí, že některé z příběhů o přízracích si místní lidé vymysleli, několik zveličili. Přesto, nebo právě proto, sem každoročně zavítá řada návštěvníků z celého světa.

Zdroje info: vyslapy.cz, idenik.cz

Náhledové foto: Pixabay