Vychytávka ze Sicílie, která od vašeho stanu odežene všechen otravný hmyz

Vychytávka ze Sicílie je perfektní ve chvíli, kdy se chcete zbavit všech otravných much a jiných druhů hmyzu. Navíc je velmi i levná a využijete při ní vlastně jen odpad. A o co jde? Přece o kůru z citronu.

Kůra z citronu může být velmi účinná při odpuzování některých druhů hmyzu. Zde je několik způsobů, jak ji použít.

Rozložte kůru tam, kde chcete hmyz odpudit

Kůra citrusových plodů, jako jsou citrony, pomeranče, grep a limety, může být využita k odpuzení hmyzu. Obsahuje totiž oleje, které jsou pro některé druhy hmyzu silně odpuzující. Bohatě tedy stačí. Pokud čerstvou kůru položíte před vchod do stanuvchod do stanu či karavanu. Ovšem pomůže vám i při jeho vypuzení z domácnosti – stačí ji rozložit na parapet okna ,stejně jako na Sicílii. Hmyz se pak bude držet od těchto oblastí co nejdál , protože je pro něj zápach olejů příliš silný.

Použití kůry v domácnosti

Další možností je rozdrtit sušenou kůru a umístit ji do malých sáčků nebo pytlíků z látky, které pak můžete umístit do skříní nebo šuplíků. Tyto sáčky vytvářejí kolem sebe vůni, kterou hmyz nesnáší.

Náhledové foto: Pixabay

Vytvořte si také sprej

Pokud chcete vytvořit sprej, můžete smíchat kůru s vodou a vařit asi 15 minut. Po vychladnutí směs slijete a nalijte ji do příruční lahvičky s rozprašovačem. Tuto směs můžete poté jednoduše vzít a nastříkat na místa, kde se hmyz objevuje.

Při používání kůry citrusových plodů jako repelentu je třeba být opatrný, protože u některých lidí může vyvolávat nepříjemné alergické reakce.

https://www.kupi.cz/magazin/clanek/5030-slupky-od-mandarinek-pouziti, https://www.aazdravi.cz/nevyhazujte-slupky-od-mandarinek-kura-ma-zazracne-zdravotni-ucinky/, https://itesco.cz/hello/clanek/12-zpusobu-jak-vyuzit-citrusove-slupky/23011/, https://m.magazinplus.cz/styl/325-vyhazujete-slupky-od-mandarinek-delate-chybu-podivejte-jak-je-muzete-senzacne-vyuzit.html

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.