Národní park Berchtesgaden jako unikát v rámci Evropy – nabízí spojení několika zajímavých prvků naráz

Když se řekne Berchtesgaden, obvykle se rychle zformují dvě skupiny jeho obdivovatelů. Ta první si ho cení jako unikátního národního parku, ta druhá v něm vidí spíše skvělý startovací bod pro svou cestu za docela jiným cílem – slavným Orlím hnízdem. My se však dnes pojďme věnovat spíše oněm přírodním krásám.

Berchtessgadener Land alias biosférický region UNESCO

Pro začátek si řekněme, že je místní příroda natolik unikátní, že si jí všimla i organizace UNESCO. Není divu, můžete tu potkat nádherného orla, hbitého sviště i půvabně kvetoucí modrý hořec. A to všechno ona pozadí štítů unikátních alpských velikánů, jako je například hora Watzmann, která je mimo jiné i skvělým lákadlem pro horolezce.

Abyste se mohli s bohatstvím této oblasti nerušeně seznámit, vydejte se po některé z naučných stezek nebo zdolejte alespoň jednu tematickou turistickou trasu. Uvidíte, že rozhodně nebudete litovat.

Foto: Pixabay

Osvěžte se u jezera Königssee

Až zdoláte s cepíny a mačkami horu Watzmann s výškou 2 713 metrů anebo některou z místních turistických tras nebo cyklostezek, vydejte se do míst, kde na vás čeká jen a jen odpočinek. Tím je bezpochyby jezero Königssee, které obklopuje množství tradičních alpských domů a chalup. Ale nejsou jen na dívání.

Naopak. Dokážou vám nabídnou i pořádnou porci osvěžení a dobrého jídla, protože řada z nich se proměnila v pohostinné restaurace s pestrou nabídkou místních i zahraničních pokrmů. Ovšem na své si přijdou i milovníci suvenýrů nebo dalších atrakcí.

A pokud by se vám už náhodou do další túry nechtělo, pak se můžete nechat až k hranici národního parku, která se nachází v nadmořské výšce 1 800 metrů, velmi pohodlně vyvézt lanovkou Jennerseilbahn. I z ní se vám totiž naskytnou nádherné výhledy.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.omio.cz/cestovani/berchtesgaden

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.