nikko wiki

Národní park Nikkō v Japonsku – vyšplhejte na nejvyšší štítovou sopku

Pokud máte rádi rozmanitost, takže je vaším vysněným cestovatelským cílem určitě Japonsko. Tam totiž najdete opravdu všechno. Dnes vás vezmeme do Národního parku Nikkō, který leží v provincii Kanto (dnes Awa) na ostrově Honšú.

Najdete v něm jak přírodní památky, tak i ty postavené lidmi. Jde zejména o různé svatyně umístěné ve skalách. Nejvýznamnější z nich je Toshogu, zapsaná i na seznam památek světového dědictví UNESCO.

Nevšední přírodní památky, ze kterých si vybere každý

Ale do Nikkō se necestuje jen za náboženstvím. Čeká tu na vás i množství přírodních krás. Doporučujeme zejména zdejší sopečné pohoří – Japonsko má hodně aktivních sopek. Nejvyšším vrcholem je štítová sopka Nikkō-Shirane, na kterou lze i vyšplhat. Tyčí se do výšky 2 578 m.n.m. A jsou tu i lesy, jezera nebo vodopády – doporučuji Kegon, třetí nejvyšší v Japonsku.

Národní park Nikkō v Japonsku Foto: Zairon / Creative Commons / CC0 License, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Nikko_Nikko_Tosho-gu_Rinzo_2.jpg

A kdy se sem vydat? Nejlépe na podzim, když se husté lesy v Nikkō převlečou do mnoha zajímavých barev. Zatímco třeba v Tokiu obdivují na jaře sakury, v Nikkō jsou to červeně zbarvené javory a další dřeviny, jejichž krása se objeví až na podzim.

Další krásy národního parku Nikkō

A při návštěvě nelze vynechat ani horké prameny nebo jezero Chuzenji. Ale pozor, ať nezapadnete do bažin. A co divoká zvířata? Tváří v tvář tu můžete stanout černým medvědům nebo japonským makakům.

Zajímá vás, jak taková štítová sopka vlastně vypadá? Pak se podívejte na tohle video, pojmenované jednoduše Mt.Nikko-Shirane. Jedna z nejkrásnějších části Japonska se vám tu představí v plné parádě.

Národní park Nikkō v Japonsku Náhledové foto: Kabar / Creative Commons / CC0 License, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Nikko_Forest_01.jpg

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *