sych

Nechte se překvapit výjimečnou atmosférou adventních trhů na Sychrově

Adventní trhy obvykle očekáváme na náměstích v centrech měst. Ovšem v poslední době se stále častěji objevují i na hradech a zámcích. Nechce se vám cestovat třeba na (až) příliš proslavený Karlštejn? Pak se letos nebojte vyzkoušet třeba Sychrov.

Stačí si v kalendáři pohlídat to správné datum. Letos je to víkend, v němž se láme listopad a prosinec – tedy sobota 30. listopadu a neděle 1. prosince. Ovšem zdaleka tu nepůjde jen o nákup zajímavých předmětů a nasátí oné příslovečné vánoční atmosféry. Sychrov toho má pro velké i malé návštěvníky připraveno mnohem více.

Speciální čertovské prohlídky na Sychrově vás okouzlí

Kdo by tento zámek neznal. Vždyť se tu natáčela například legendární pohádka s Jiřinou Bohdalovou – Nesmrtelná teta. Ovšem o prvním adventním týdnu dodá tu pravou atmosféru tomuto šlechtickému sídlu navíc i jedinečná vánoční výzdoba. Samotné trhy pak nabízejí rozmanitou paletu občerstvení, lidových jídel, řemeslných výrobků i dárkového zboží. Nechybí živá muzika a další báječné detaily.

A těšit se můžete i na ukázky často již téměř zapomenutých řemesel a samozřejmě i na bohatý program, určený nejenom pro dospělé, ale i pro děti. Hodí se ovšem vědět, že psům je vstup na nádvoří zámku zakázán, takže si své chlupaté mazlíčky raději nechte doma.

Speciální čertovské prohlídky

Že byste si rádi prohlédli i interiéry zámku Sychrov? Pak se nechte nalákat čerty, kteří vám o jeho historii řeknou spoustu zajímavostí. Jde sice o program určený pro děti, ale na své si přijde opravdu každý. Zapište si do itineráře ty správné časy – prohlídky začínají v sobotu i v neděli vždy v 10, 11, 12, 14 a 15 hodin. Pokud přijdete pozdě, o jedinečný zážitek přijdete.

A jak se na Sychrov dostat? Nemusíte se bát třeba cestování vlakem. Od vlakového nádraží totiž vede na zámek červená turistická značka, po níž stačí urazit pouhý jeden kilometr a vánoční atmosféry si okamžitě užijete do sytosti.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

4 komentáře

  1. onen Odpovědět

    Prosim pekne a od kolika hodin, toho 31. listopadu, se da na tech vanocnich trzich nakupovat ? Prohlidku zamku si odpustim …

  2. Tomša Odpovědět

    Ale jo, proč si to předvánoční období neprodloužit. Já teda před Vánoci obvykle nestíhám, a vy? Neříkejte, že byste ten den navíc nebrali. Já ten překlep plně chápu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *