Ski Červená Voda

Nejdelší sjezdovky v Orlických horách nabízí Červená Voda Ski

Pokud se chcete vydat za lyžováním a zimními radovánkami do Orlických hor, rozhodně se vyplatí navštívit ski areál Červená Voda. Ten se nachází ve stejnojmenné obci. Ostatně již na první pohled spatříte velké parkoviště určené pro 400 vozů. Spolehnout se budete moci i na možnost parkování s karavany a obytnými vozy, což je ale aktuální logicky spíše v letním období. V současnosti nabízí ski Červená Voda jednak nejdelší sjezdovky v Orlických horách a jednak nejmodernější přepravní kapacity.

Nejdelší sjezdovky a čtyřsedačková bublina

Hlavními devízami tohoto skiparku je v každém případě moderní čtyřsedačková lanovka, která je navíc krytá bublinou. Ta je schopna ochránit v případě nepříznivých podmínek. Samozřejmostí je i maximální komfort zajištěný vyhřívanými sedačkami. Mimo tyto vychytávky jsou samozřejmostí i dětské lyžařské školy, spousta nejrůznějších bufetů a aprés ski či ubytovací kapacity nejrůznějšího charakteru. My se soustředíme spíše na konkrétní sjezdovky.

Je libo carving?

Nejdelší sjezdovkou Skiresortu Buková hora, který se nachází právě v areálu tohoto velkého ski parku je Heroltická sjezdovka s délkou 2290 metrů. Minimální šířka této pisty je 55 metrů, takže si tady v klidu budete moci užívat zcela plnohodnotného carvingového oblouku. Vynikající je v tomto ohledu také Třebovská sjezdovka, která je dlouhá 1 kilometr a nabízí šířku 50 metrů.

Další skvělé zážitky na ostatních sjezdovkách

Vynikající možnosti nabízejí ale i další sjezdovky. Druhá nejdelší Mlýnická nabízí alternativu měření rychlosti. Výbornou volbou je i Svitavská sjezdovka, která má maximální šířku dosahující až 70 metrů. Její celková délka činí 1 kilometr. Zajímavá je i sjezdovka u Smrku s boardcrossovou tratí. Vyrazit můžete ale i s dětmi do Kidparku anebo na dětskou sjezdovku o délce 600 metrů.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *