Ski Kyčerka

Ski Kyčerka

Ve Velkých Karlovicích, konkrétně v údolí Pluskovec, je situováno menší lyžařské středisko ski areál Kyčerka. Jedná se o areál, který má určitě co nabídnout. Nenachází se v něm sice žádná sedačková lanovka, nicméně vleky typu Pomy anebo klasické kotvy dokážou bez větších problémů přepravit dostatečné množství osob. Své si zde najdou všechny výkonnostní typy lyžařů. Možná jen ti nejnáročnější nebudou úplně spokojeni, jelikož žádný černý padák tady nenajdou. Podívejme se tedy na Kyčerku poněkud podrobněji.

Ski Kyčerka

Sjezdovka přímo v obci

Velkou výhodou, kterou ski areál Synot Kyčerka disponuje, je fakt, že se nachází přímo v samotných Velkých Karlovicích. I v době, kdy přijde sněhová nadílka, je tedy skoro vždy bez větších potíží dostupný. Přímo pod sjezdovkami se nachází velké parkoviště, u kterého jsou i bufety, v nichž si budete moci dát něco dobrého na zub. Parkoviště je pochopitelně zcela zdarma. Hned nad parkovištěm je dětský park.

Synot Kyčerka

Dostatečné dlouhé sjezdovky

Sjezdovky jsou z hlediska obtížnosti někde na středu a v podstatě jde o červené a modré označení. Dvě sjezdovky jsou určeny i na večerní lyžování. Jejich délka činí 585 a 480 m. Kompletně všechny sjezdovky jsou zasněžovány i uměle, takže se sněhu dočkáte i v době, kdy toho přírodního bude minimum.

Komplexní vybavení areálu

Ski areál Kyčerka je vybavený naprosto komplexně, o čemž svědčí například občerstvení a bufety přímo na svahu. Dále můžete vzít své ratolesti přímo na dva malé dětské vleky anebo na pojízdný koberec Sun Kid. Dále se zde nachází půjčovna veškerého lyžařského vybavení, ski servis a lyžařská škola. Hned u areálu se budete moci ubytovat v tradičních zdejších valašských chalupách. Není ale problém využít klidně i některého z hotelů ve Velkých Karlovicích. Těch je tady hned několik v různých cenových relacích.

Exif_JPEG_422

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *