Ski Kohútka

Ski Kohútka

Útulné lyžařské středisko v Javorníkách. Přesně tak je možné charakterizovat Ski Kohútka. Pokud chcete na Kohútku vyrazit, musíte se vydat až na samotné hranice České republiky se Slovenskem. Jedná se v podstatě o jediné středisko ve Zlínském kraji, které disponuje čtyřsedačkovou lanovkou. Mimo spousty sjezdovek zde budete moci využít i zajímavých možností běžeckého lyžování, a to na hřebenových túrách vedoucí třeba na slovenskou stranu. Navštívit Malou či Velkou Fatru na běžkách je maximálně romantické.

Sjezdovky a přepravní kapacita

Nejdelší sjezdovkou v celém areálu je červená Runda, která má celkem 1300 metrů. Vyrazit ale můžete i modrou sjezdovkou Babská o délce 1200 metrů. Výborný je černý padák Velká A o délce 850 metrů a převýšení 210 metrů. K vrcholu vás vyveze čtyřsedačková lanovka s kapacitou 2400 osob za hodinu. Jinak budete moci využít ještě dalších 6 lyžařských vleků včetně toho dětského. Všechny sjezdovky bývají několikrát denně upravovány, takže sem budete moci vyrazit v podstatě kdykoli v průběhu dne.

Kohútka běžky

Perfektní vybavení a služby

Dopravní obslužnost střediska je dostatečná. Přijet sem můžete jak z české, tak i ze slovenské strany. Přes víkend funguje na naší straně kyvadlový provoz, který je řízen místní službou. V týdnu zde najdete semafory. Doba čekání je ale maximálně 15 minut. Ve středisku se nachází dětský park vybavený moderním pojízdným pásem. Je zde i půjčovna veškerého vybavení a moderní odbavovací systém Ski data na čipové karty. Občerstvení najdete u horní i spodní stanice lanovky.

Ubytování nabídne tříhvězdičkový horský hotel Kohútka

Ubytovat se zde budete moci ve skvěle vybaveném horském hotelu Kohútka. Ten nabízí pokoje s vlastním sociálním zařízením, televizí a wi-fi připojením k internetu. Přímo v hotelu se nachází i sauna, solárium a fitness. Po lyžování tak budete moci pohodlně zregenerovat unavený organismus.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *