Mallorca

Nejhezčí evropské pláže

Kam se vydat na dovolenou? Pokud patříte k těm, kteří každoročně vyhledávají pobyt u moře, tento text je pro vás. Podíváme se totiž na ty nejkrásnější pláže celé Evropy. Pojďme si představit, které oblasti tyto nejhezčí pláže ukrývají.

Mallorca – Platja de Muro

První se vydáme na španělské území, konkrétně na ostrov Mallorca. Jde o vyhlášenou destinaci. Právě zde se nachází jedna z nejhezčích pláží Evropy. Platja de Muro. Bílá písčitá pláž, která překvapí návštěvníka svou délkou, ale i průzračností zdejšího moře. Patříte-li mezi vášnivé fotografy, určitě je na zdejších 6 kilometrech pláže co zvěčňovat.

Kréta – Balos Lagoon

Kréta – místo mnoha historických památek, ale i míst ke koupání a užívání si moře. Pokud chcete vedle dvou zmíněných aktivit také poznat přírodu a zdejší přírodní úkazy, vydejte se do oblasti Balos Lagoon. Pohled vás opravnu překvapí. Krásná podívaná a asi půl kilometru široká laguna. Navíc ze zdejší pláže uvidíte i nedaleký ostrov Gramvousa. Zde se nachází známá skaliska, která taktéž nepřehlédnete.

Španělsko – La Concha

A opět zabrousíme do Španělska. Zde se nachází také mimo jiné unikátní oblá pláž, která svým tvarem připomíná písmeno U. Toto místo, pláž La Concha, naleznete ve městě San Sebastian. Jde o jednu z nejpopulárnějších pláží Španělska. To však sebou přináší i nevýhody, a to zejména v počtu turistů, kterých je tu opravdu velké množství.  Je zde krásný výhled, avšak pokud nemáte rádi tlačenice, asi jej spíše oželte.

Kypr – Fig Tree Bay

No, a nakonec se podíváme na Kypr. Zde se nachází pláže Fig Tree Bay. Zátoka je pojmenovaná po fíkových stromech, kterých je tu opravdu požehnaně. Návštěvníci oblasti hodnotí tuto pláž jako jednu z nejkrásnějších, co kdy navštívili. A my jim musíme dát za pravdu.  Naleznete tu totiž opravdu bílé písečné pláže a až neuvěřitelně průzračné moře. Další výhodou je, že Kypr je v Evropské unii, ač leží již na jejím okraji. Všechny výhody v cestování tak budou zachovány.

2 komentáře

  1. MKU03375 Odpovědět

    Jen drobnost – Fig Tree Bay je na území Severokyperské turecké republiky, tedy nikoliv na území Evropské unie. Jinak děkuji za článek, doplnil bych ještě Elafonisi na Krétě, oblast Chania.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *