italy

Nejhezčí italské pláže

Itálie bývá často cílovou letní destinací nejen Čechů. Pobřežní části této země se na turismus specializují. Dnes se podíváme na ty nejhezčí a nejlepší pláže tohoto jihoevropského státu. Pojďme tedy na to, třeba vás budeme inspirovat pro výběr letní dovolené.

Cala Luna

První pláží bude Cala Luna, která se nachází v Sardinii. Jde o zátoku, která leží na jih od známého ostrova Cala Gonone, jež bývá také často vyhledáván turisty. Nejbližší město nacházející se u této pláže je Nuoro. Jde o rozsáhlou pláž v hlubokém údolí. To vede do moře. Jedinou nevýhodou může být to, že na tuto pláž nevede žádná silnice. Musíte se sem dopravit lodí. Jde však o nádhernou pláž, která je i proto vyhledávaná množstvím turistů. Voda je hezky čistá, až tyrkysová. Údolí je pak pokryto oblázky.

Numana

Další pláží je ta s názvem Numana. Podél jaderského moře vede plochý a dlouhý úsek. Vede od Benátek až po Gragano. Na pár místech je přerušen členitějším terénem. Jedna z vyvýšenin se nazývá Conero. Na jihu této oblasti je pak ona Numana. Jde o pláž s pozvolným vstupem do vody, která je hezky čistá. Jde tedy o výbornou příležitost pro dovolené rodin s dětmi. I krajina je zde hezká. Ještě hezčí je ale severně od městečka Sirolo. Jde však o hůře dostupné oblasti. Je zde méně lidí a pláž je pokryta oblázky.

 

Taormina

Poslední představovanou pláží bude Taormina. Jde o členité pobřeží, které je však atraktivní a hojně navštěvované. Vévodí mu silueta slavné sopky Etny. Tato oblast Sicílie nabízí mnoho důvodů pro návštěvu, a nemusí to být jen pláž Taormina. Je zde také mnoho blízkých památek. Například stejnojmenné starobylé město nebo stará rybářská vesnice Giardini-Naxos, která se stala živým turistickým letoviskem. Téměř všude budete mít možnost vyfotit nádherné fotky krajiny s dominantou v pozadí – již zmíněnou Etnou.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *