Yellowstone

Nejhezčí národní parky světa

Milujete přírodu a vše s ní spojené? Co takhle navštívit nádhernou krajinu, která je čistě přirozená bez jakéhokoliv zásahu člověka! Naše planeta skrývá mnoho krásných chráněných území, tak je pojďme prozkoumat. Máme pro vás pár tipů, které národní parky navštívit.

Gejzíry na každém kroku

Pokud se chystáte do USA, určitě se zajeďte podívat do Yellowstonského parku. Tento park leží na území tří amerických států – Idaho, Montana a Wyoming. Je jedním z nejznámějších a nejhezčích parků na světě. Yellowstone byl vyhlášen v roce 1872, je tedy druhým nejstarším parkem na světě. V parku můžete navštívit například gejzír Old Faithful, který je velmi oblíbenou turistickou atrakcí. Park je vyhledáván hlavně díky své nespoutanosti, divokosti a nádherné přírodě.

YellowstoneSloni a nosorožci

Dalším parkem je národní park Kaziranga nacházející se v indickém státě Ásám. Indický slon nebo nosorožec indický jsou jedním z mála ohrožených druhů, které se v tomto parku nacházejí. Park byl vyhlášen v roce 1974. Od jeho založení se velmi aktivně podílí na ochraně zdejší fauny a flóry. Kaziranga byl v roce 1985 zařazen ke světovému dědictví UNESCO.

Kaziranga

Ledovcové království

Poslední chráněný park se nachází  v Argentině, rozhodně jej navštivte. Jde o národní park Los Glaciares nacházející se na chráněném území Patagonie. Na seznam UNESCO byl park zapsán v roce 1981. Díky hojným ledovcům, které se v parku nacházejí, je druhým největším parkem v zemi svého druhu. V této přírodní rezervaci se také nachází mnoho skalních masivů a pabukových lesů. Jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí je ledovec Perito Moreno. Dále si nenechte ujít návštěvu skalního uskupení Cerro Torre a rozsáhlého masívu Fitz Roy.

Los Glaciares

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *